HEAD v sezóně světového poháru 2010/11 dominoval
March 21st, 2011

Na začátku sezóny, šéf Rychlíků, Rainer Slazgeber doufal, že by mohli závodníci zopakovat úspěch z minulé sezóny. Sezóna právě skončila a pro HEAD to znamená zisk sedmi glóbů, více než kterákoli jiná značka. Když k tomu přidáte zisk více zlatých medailí, než jakákoli jiná značka, vychází vám: ÚSPĚCH.

Závodníci na lyžích HEAD se umístili buď na stupních vítězů nebo vyhráli devět z deseti alpských disciplín a dosáhli více bodů, než závodníci na jakýchkoli jiných lyžích. Tým HEAD byl 66 krát na stupních vítězů z toho 22 krát na prvním místě. Lindsey Vonn vede s devíti vítězstvími. Dalšími, kteří zvítězili byli: Maria Riesch, Anja Paerson, Ted Ligety, Aksel Lund Svindal, Didier Cuche. Dalšími, kteří se přidali: Lizz Goergl, Kjetil Jansrud, Stephan Keppler, Bode Miller a Anna Fenninger.

Maria Riesch se konečně podařilo vyhrát celkové bodování. Poslední dva roky byla druhá za Lindsey Vonn. Vyhrála šestkrát ve čtyřech různých disciplínách. Sezóna byla dlouhá a obtížná a celkem bylo kvůli počasí zrušeno 5 závodů. Nakonec jí pomohlo počasí! Kdyby jí navíc v Garmischi netrápila teplota, mohla to být ještě úspěšnější sezóna. Globus a dvě bronzové medaile je více, než třeba jiný závodník získá za celou kariéru.

Pro Lindsey Vonn byl závěr sezóny ve znamení dotáhnout na Marii ztrátu celkem 200 bodů. Lindsey v této sezóně opravdu válela: „Cítím se být poctěna, že se můžu účastnit závodů světového poháru,“ vysvětluje Vonn. Vonn již sdělila, že se na další sezónu bude připravovat ještě pilněji. Přesto Lindsey získala tři malé křišťálové globy a to ve sjezdu, Super G a superkombinaci.

Světový šampionát nezačal pro Lizz Goergl podle plánu, ale nakonec získala dvě zlaté medaile. Stala se světovou šampiónkou v Super G a ve sjezdu a porazila tak jak Marii Riesch tak Lindsey Vonn. Šestkrát byla na stupních vítězů a v celkovém bodování skončila na čtvrtém místě.

Výkony Anny Fenninger byly v minulosti slibné a nakonec se jí podařilo získat zlatou medaili v superkombinaci. Dvakrát na stupních vítězů, jednou ve sjezdu, podruhé v Super G a pak ten stupínek nejvyšší a to v superkombinaci v Garmischi.

Anja Paerson předesílala, že bude lyžovat pro radost. Rekonvalescence je náročná, ale i tak se nevzdala a šla do toho. V Garmischi Anja vyhrála sedmnáctou zlatou medaili na světovém šampionátu v superkombinaci. V Tarvisiu vyhrála sjezd, jen pár dní po zranění kolene v Are. To bylo její 42. vítězství na světovém šampionátu, dokonce více, než její spolubojovnice z týmu HEAD Lindsey Vonn! Anja je stále ve hře!

Didier Cuche si tuto sezónu připsal dva globy. Stal se nejstarším mužem, který vyhrál světový šampionát a stále cítí, že má ještě co nabídnout. Didier Cuche zvítězil v Kitzbuehel a to byla nezapomenutelná jízda všech dob: v hledišti byli legendy Franz Klamme a Stephan Eberharter a komentátoři o jeho jízdě nepřestávali básnit. Didier má doposud na svém kontě čtyři globy ze sjezdu a v hodnocení lyžařů všech dob, se umístil na druhé místo ihned za Franzem Klammerem.

Ted Ligety startoval sezónu se závazkem, neboť obhajoval loňské vítězství v obřím slalomu. Nakonec se mu to povedlo! Poprvé zvítězil doma v Beaver Creek, pak následovalo Val d´Isere, kde zvítězil o více jak vteřinu, další vítězství přišlo z Alta Badia. Ted měl pro obří slalom skvělou formu. Pro příští sezónu má v plánu získat v Super G více bodů a snad i dosáhne na celkové vítězství.

Aksel Lund Svindal je neuvěřitelným všestranným lyžařem své generace. Musíte s ním vždy počítat. Podařilo se mu obhájit vítězství ve sjezdu, skutečný všestranný lyžař! Aksel také zvítězil v obřím slalomu v Adelbodenu. Aksel strávil hodně času testováním lyží pro další sezónu: „Nemáme tolik času testovat lyže ve sjezdu, takže jsem se snažil využít tréninkové jízdy,“ vysvětlil Aksel v Chamonix.

Tuto sezónu byly také skvělé momenty, o které se postarali nejmladší jezdci Kjetil Jansrud (obří slalom), Stephan Keppler (Super G ve Val Gardeně) a samozřejmě Bode Miller. Bode je stále ve hře a má chuť vyhrávat, což předvedl v Kitzbuehel. Dalším jezdcem, který měl slušné umístění byl Hans Olsson, šestá příčka v Lenzerheide.

Čísla vyjadřují jen část toho, co závodníci předvádějí. Všichni HEAD sportovci pracují společně na vývoji rychlejších a lepších lyží a lyžařských bot. Aksel Lund Svindal byl jedním z těch, kteří testovali a testovali a testovali. Ted Ligety a Kjetil Jansrud také využívali každou chvilku na testování. Kdo jiný by měl testovat a zdokonalovat vybavení, než světový šampióni?
Další sezóna světového poháru je u konce a zde je bilance:

Světový šampionát FIS v alpském lyžování – zlaté medaile pro HEAD:
Lizz Goergl (sjezd a Super G ženy)Anna Fenninger (superkombinace ženy)Ted Ligety (obří slalom muži)Aksel Lund Svindal (superkombinace muži)Stříbro:
Lindsey Vonn (sjezd ženy) Didier Cuche (sjezd muži)Bronz
Maria Riesch (Super G a sjezd ženy)Anja Paerson (superkombinace ženy)
Světový šampionát FIS v alpském lyžování – vítězové globů:
Ženy:
Celková vítězka: Maria Riesch (GER) HEADSjezd: Lindsey Vonn (USA) HEADSuper G: Lindsey Vonn (USA) HEADSuperkombinace: Lindsey Vonn (USA) HEADMuži:
Sjezd: Didier Cuche (SUI) HEADSuper G: Didier Cuche (SUI) HEADObří slalom: Ted Ligety (USA) HEAD
HEAD – vítěz sedmi z dvanácti globů a 22 vyhraných závodů – světový šampionát FIS v alpském lyžování

HEAD – značka č. 1 ve světovém poháru pro sezónu 2010/11.