Albrecht je součástí týmu Rychlíků
July 1st, 2011

Firma HEAD s potěšením oznamuje, že 28 letý Švýcar alspského lyžování, se stal součástí HEAD týmu a podepsal smlouvu pro sezónu 2011 – 2012.

Albrecht se rozhodl pro nejúspěšnější značku sezóny 2010 – 2011 a věří, že zopakuje formu z předchozích let.

Albrecht je zkušeným vítězem ze světového poháru (obří slalom a superkombinace) a také získal zlato na světovém šampionátu v roce 2007 v supercombinaci, ve stejném roce získal i stříbro v obřím slalomu.

Zeptali jsme se Albrechta, jako nejlepšího závodníka na světě, co očekává od značky HEAD? „HEAD by tu měl být pro mě. Vím, že atmosféra v týmu HEAD je velmi speciální a skvělá a všichni z týmu vypadají, že se cítí dobře. Pak chci být úspěšný a samozřejmě i šťastný a spokojený.“

Jak moc byl pro Didier Cuche úspěch týmu HEAD důležitý, při rozhodování o vstupu do týmu Rychlíků? „Samozřejmě to bylo něco, čeho jsem si všiml, ale nikdy jsem o tom s Didierem nemluvil. Vím ale, že jeho úspěch je pro HEAD velkým přínosem a pomáhá firmě HEAD ve vývoji těch nejlepších produktů a jsem si jistý, že z jeho lyžařskcýh dovedností budu čerpat do světového poháru.“

V minulé sezóně dokázal Albrecht ze závodu vytěžit maximum a po nehodě v Kitzbuehelu se v prosinci 2010 vrátil nasbírat cenné body v obřím slalovu v Beaver Creak. Více bodů získal v Abelbodenu a tento Švýcar z Valaisu se nyní těší na další sezónu v týmu HEAD Rychlíků.

Jaké jsou cíle a očekávání Albrechta do budoucna na světové poháry? „Mám veliké cíle a očekávání. Jsou tak veliké, že nikdo kromě mně nemůže věřit, že by se mohly stát skutečností. Hlavním cílem je návrat na umístění z minulých let a věřím, že prvním krokem je vstup do týmu HEAD. Pak samozřejmě chci vyhrávat závody, tak jako si to přejí i osatní jezdci!“

Další sezóna bude pro Albrechta ve vztahu s Rainerem Salzgeberem, managerem závodního týmu HEAD, vytyčující: „Tato situace je zvláštní, neboť se zde setkáváme s Danielem, který byl před svým pádem v Kitzbuehelu (leden 2009), skvělým sportovcem. Věřím, že je stále jeden z nejlepších lyžařů.“ Po dobu tohoto kontraktu, Albrech bude ve všech disciplínách užívat plnou výbavu HEAD. „Jsme rádi, že můžeme najít to nejlépe vyhovující vybavení a pokusit se ho dostat tam, kde byl. Následující sezóna bude pro jeho kariéru rozhodující a jsme rádi, že budeme toho součástí. Těšíme se na spolupráci s Danielem a věříme, že to nejlepší má teprve před sebou,“ pokračuje Salzgeber.

Albrecht se připojí k Dider Cuchovi (Křišťálový globus ve djezdu pro rok 2011) a Tedu Ligetym (Křišťálový globus z obřího slalomu), ale také k vítězům ze světového poháru a lyžařům na stupních vítězů a to Akselu Lund Svindalovi, Bode Millerovi, Werneru Heelovi, Stephanu Kepplerovi a Kjetilu Jansrudovi ve světovém poháru pro sezónu 2011 – 2012.