Vonn vyhrála 42. závod kariéry, první obří slalom
October 22nd, 2011

Vonn vyhrála zahajovací závod světového poháru pro sezónu 2011-2012. Přidala se tak do skupiny závodnic světového poháru, které vyhrály ve všech disciplínách. Po první jízdě byla čtvrtá, ale po konzultaci s trenérem zariskovala, neboť neměla co ztratit. A vyplatilo se to!

Lindsey Vonn byla v lyžování v posledních letech na vrcholu. Toto je výsledek tvrdé práce a splněného snu, jak řekla po závodě.

Další HEAD závodnice Anna Fenninger byla v závodě nakonec šestá. Další HEAD závodnicí byla Lizz Goergl, která se umístila na třetí místo. „Druhá jízda se mi moc nevydařila a měla jsem při jízdě pár potíží,“ komentovala svoji jízdu Goergl.

Vonn se přidala do skupiny dalších čtyř závodnic, které vyhrály ve všech disciplínách a zároveň to bylo její 42 vítězství ve světovém poháru.

Vonn vysvětlila: „Trénink tohoto závodu proběhl dobře a lyžovala jsem včera. Snažila jsem se mít dobré obě jízdy. Výhra byla víc, než jsem kdy doufala, je obtížné být rychlá ve všech pěti disciplínách a ne vždy se to povede. Je dobrý pocit sklízet ovoce za tvrdou práci!“