Simon Dumont se přidal do týmu HEAD!
November 9th, 2011

Vynalézavý, nebojácný a jedinečný, freeski jezdec Simon Dumont boří rekordy kamkoli vkročí. Tato superstar s obrovským talentem bude kombinovat svoje schopnosti s inovačním vybavením HEAD. Simon, kterému je 25 let, podepsal s firmou HEAD smlouvu na tři roky. Přidal se tak k freeski legendě Jonu Olssonovi a dalším hvězdam jako je Lindsey Vonn, Bode Miller, Ted Ligety, Aksel Lund Svinda, Didier Cuche, Maria Hafl-Riesch, Anja Pärson a Lizz Görgl.

„Jsme velmi potěšeni, že do našeho týmu Rebelů můžeme přivítat Simona. Simon je vnímán jako velmi kreativní a je respektovaným lyžařem, což je v paralele s naším prvenstvím ve výkonu a inovaci,“ řekl Johan Eliasch, CEO skupiny HEAD.

„Jsem potěšen, že budu součástí HEAD týmu a že budu využívat HEAD produkty,“ řekl Simon Dumont. „Testoval jsem vybavení od několika značek a bylo zřejmé, že HEAD vyrobil to nejlepší vybavení, každým rokem sportovci využívající HEAD produkty vyhrávají více a více závodů, více než jakákoli jiná značka. Jsem nadšen, že budu součástí tohoto vítězného týmu.“

Simonovy největší kariérní úspěchy

Zrozen pro závody, narozen s talentem, předurčen k výkonům, tento mladý ďábel měl svůj debut na zimních X-Games ve svých 14. letech, kdy předvedl veteránům, že je sportovcem, kterého bude těžké porazit.

Během prvního roku vyhrál Whistler Invitational Super Hit a na U.S. Open se umístil na 4. příčce. Dumont dominoval v roce 2004 na X Games, kde získal zlato a zároveň získal titul pro nejlepšího jezdce na rampě na světe, vítězství zopakoval i v roce 2005.

Dumont v roce 2007 získal titul královským způsobem, kdy na Honda Ski Tour vyhrál tři ze čtyř soutěží a stal se celkovým vítězem.

Rok 2008 byl pro Dumonta dalším velkým rokem a to nejen ziskem stříbrné medaile na zimních X Games, ale také díky přepsání lyžařské světové historie s nejvyšším skokem na rampě do výšky přes 10,5 m, což bylo o skoro metr více, než byl předchozí rekord.

V roce 2009 byl korunován jako celkový světový šampión pro freeski a získal první a druhé místo na turnaji NBC Winter Dew.

Dumont pokořil v roce 2011 další světový rekord, kdy jako vůbec první lyžař jel U-rampu, která byla upravena do jednotlivých samostatných kostek.

Dumont dominoval a získal nejvíce vítězství, než kterýkoli jiný lyžař na rampě na světe. Také se stal hvězdou stříbrného plátna, filmů o sportovcích jako například „Forward“, “Ready Fire Aim,” “High Five,” “Push,” “Seven Sunny Days, “Revolver”, “Grand Bizarre” a další.

Když zrovna nesoutěží, nenatáčí a nebo nepořádá vlastní závody jako například Dumont Cup, můžete ho vidět jak pracuje na návrzích vlastní kolekce rukavic značky Empire Arture – „Od atletů, pro atlety“, tento projekt mimo jiné sponzoruje některé nejlepší sportovce na světě.

Simon Dumont je bezpochyby stejně tak impozantním lyžařem jako osobností. Dumont vlastní osm medailí z X Games a nyní se vybavil lyžařskými botami HEAD Raptor Project a lyžemi GP 84, Dumont je rozhodně sportovcem, se kterým můžete počítat.