Svindal v Beaver Creek druhý
December 3rd, 2011

Aksel Lund Svindal pokračuje v epickém útoku HEAD rebelů ve světovém poháru, kdy v Super G v Beaver Creek zajel druhé místo. Prozatím všechny závody mužského světového poháru této sezóny vyhráli HEAD závodníci a vypadalo to, že Svindal bude v tomto úspěchu pokračovat, protože po jízdách 30. elitních lyžařů vedl. Po závodě Svindal řekl, že nebyl až tak spokojený se svým výkonem, ale že je potěšen z finálního výsledků.

Během sledování jízdy Viletta společně s Beat Feuzem, se Svindal k němu naklonil a řekl mu: „teď jsme v průšvihu“, Viletta právě projel první měření. Svindal vyhrál Super G v Lake Louise a vypadalo to, že by mohl skončit jako první, ale Viletta nakonec zvítězil rozdílem dvou desetin vteřiny.

Během závodu sněžilo a Svindal dodal: „nezajel jsem zrovna čistě, udělal jsem chyby, ne příliš velké, ale udělal. Viletta si udržel rychlost během celé tratě. Dnes zajel opravdu dobře.“

Po zkušenostech ze sjezdu to vypadá, že Vilettovi k vítězství pomohl i Bode faktor, kdy dal do jízdy vše. Dle názoru Milera, zajel Viletta ještě dál, než je Bode faktor a nechápe, jak mohl zajet carvový oblouk s jednou lyží ve vzduchu.

Svindal byl na stupních vítězů a Dider Cuche a Kjetil Jansrud se umístili do 10. místa, pro HEAD rebely to byl opět skvělý úspěch.

Výsledky
1. Sandro Viletta (SUI)
2. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
3. Beat Feuz (SUI)
6. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
9. Didier Cuche (SUI) HEAD
15. Stephan Keppler (GER) HEAD
21. Bode Miller (USA) HEAD