Vonn vyhrála doma v Beaver Creek
December 7th, 2011

Lindsey Vonn okomentovala svoje 46. vítězství kariéry, její 16. v Super G a zároveň pro ní velmi specielní: „To, že mám prozatím 46 vítězství je pro mě opravdu specielní,“ řekla po závodě. Závod, o kterém snila již od roku 1999, prý nezajela dle svých představ a úplně čistě, ale nevadí jí to: „bylo to o závodě a výhře doma.“ Jedná se o její čtvrté vítězství v řadě.

Před startem kvůli zklidnění poslouchala hudbu. Závod zvládla skvěle i přesto, že málem na začátku minula jednu branku.

„Na startu jsem byla nesmírně nervózni, jako snad nikdy předtím. Snažila jsem se dát se dohromady,“ řekla Vonn. „Nebyla to moje nejčistší jízda, párkrát jsem se dostala mimo trať, ale ve spodní části jsem to dohnala. Chtěla jsem dokázat hlavně tady doma, že dokážu vyhrát, ať už jsou podmínky jakékoli. Je několik důvodů, proč je výhra pro mě zrovna dnes tak důležitá.“

Anna Fenninger je další HEAD rebelkou, která se přidala na stupních vítězů k Vonn se skvělým třetím místem za Fabienne Suter. Fenninger je za třetí místo ráda: „Měla jsem z toho opravdu radost. Lindsey byla ve spodní části rychlejší, jsem šťastná za tento můj výsledek v Super G,“ vysvětlila světová šampiónka ze superkombinace.

Zatímco místní školáci měly volno a mohli tak závod sledovat, celkové umístění bylo nakonec o zajetém čase a ne stylu. Všechny závodnice trať chválily, ale přesto ten den patřil Vonn.

Výsledky:
1. Lindsey Vonn (USA) HEAD
2. Fabienne Suter (SUI)
3. Anna Fenninger (AUT) HEAD
10. Lizzi Goergl (AUT) HEAD
21. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
24. Margret Altacher (AUT) HEAD
26. Kasja Kling (SWE) HEAD