Miller a Jansrud jsou ve Val Gardeně/Groedenu na stupních vítězů
December 16th, 2011

Palce pro štěstí od závodního managera HEAD Rainera Salzgebera zabraly a HEAD slavil úspěch. HEAD lyžaři totiž obsadili tři místa z první čtyřky. Beat Feuz sesadili Bode Millera, ale i tak umístění, kterého dosáhl je skvělé.

Bode Miller po závodě vysvětlil, že: „udělal jsem samozřejmě pár chyb, o tom není potřeba diskutovat. Další věcí byla špatná viditelnost. Na trati jako je tato, viditelnost znamená hodně. Obzvlášť na takovéto trati je třeba si počkat do konce závodu, protože jsou tu lyžaři, kteří můžou na to více dupnout.“ Šlechetný Miller aplaudoval vítězi Feuzovi.

Kvůli silnému větru byl start posunut o 250 m níže a měkký sníh znamenal pro jezdce jistý hazard: Didier Cuche nám sdělil, že se dostal mimo trať a musel se hodně snažit udržet si rychlost.
Známější jezdec obřího slalomu Kjetil Jansrud byl s třetím místem spokojen. Po zahájení závodu byl Jansrud sdílný a sdělil nám pár svých pocitů. „Když jsem začal závodit, chtěl jsem, abych byl vnímán jako všestranný lyžař,“ řekl, „a nyní doufám, že se mi to povedlo a že mě tak všichni vnímají.“

Svindal se umístil na čtvrtou příčku a Stephan Keppler byl šestý, tyto výsledky mluví samy za sebe. Keppler, další lyžař, který těžil z časnějšího startu řekl, že kdyby nebylo pár chyb co udělal, zajistil by si lepší umístění.

Mladý Rakušan Matthias Mayer zajel slušnou jízdu a umístil se na skvělém 18. místě, pro tohoto nadějného lyžaře to byl v Groedenu první start, zajel čas o setinu vteřiny lepší, než Didier Cuche.

Hans Olsson se umístil na 13. příčku a vzhledem k tomu, že vyhrál obě tréninkové jízdy ve sjezdu, snažil se soustředit na co možná nejlepší výsledek. „Myslím si, že první jízda byla v pořádku a rozdíl 35 setin nebyl velký rozdíl, ale z čeho jsem měl radost byla druhá jízda, kde jsem zvítězil s rozdílem 1,22 vteřin. Zítra nás čeká další náročný den!“