Hoefl Riesch ve Flachau na stupních vítězů
December 20th, 2011

Maria Hoefl Riesch se dostala ze zklamání z Courchevelu a ve Flachau skončila druhá, což je její nejlepší umístění pro tuto sezónu. Marlies Schild byla v neuvěřitelné formě a Hoefl Riesch byla jedinou lyžařkou, která byla schopna se Rakušance přiblížit. Přestože byla Hoefl Riesch po první jízdě třetí, dokázala ve slalomu zmobilizovat síly a odsunout Tinu Maze na třetí příčku.

Po závodě jsme Hoefl Riesch zpovídali: „Druhé místo je pro mě jako výhra. Marlies je v neuvěřitelné formě a může vyhrát kdekoli.“ Pro Schild je to již třetí vyhraný závod sezóny, Lindsey Vonn skončila na osmé příčce a alespoň nasbírala cenné body pro celkové hodnocení. Pro Hoefl Riesch to bylo po 60., kdy stála na stupních vítězů a 21. ve slalomu.

Závod sledoval velký počet diváků a vynahrazovali si zrušený závod Levi. Pro závodnice to bylo určitě příjemné povzbuzení. Schild měla neskutečnou formu a ostatní závodnice na její čas vehementně útočily.

Pro Lindsey Vonn to bylo nejlepší slalomové umístění této sezóny: „Nelyžovala jsem tak agresivně jak jsem chtěla, ale byla to solidní jízda i přes velké chyby. Jsem ráda, že jsem měla možnost jet i druhou jízdu,“ řekla Vonn. „Slalom je teď pro mě snazší, cítím se pohodlně. V první jízdě jsem měla pocit, že lyžuji dobře. Věděla jsem, že to zvládnu, jen šlo o to lyžovat agresivněji.“

Závody žen budou nyní mít přes svátky pauzu, pojede se pak v Lienzi mezi Vánocemi a Novým rokem.

Výsledky
1. Marlies Schild (AUT)
2. Maria Hoefl Riesch (GER) HEAD
3. Tina Maze (SLO)
8. Lindsey Vonn (USA) HEAD
12. Carmen Thalman (AUT) HEAD
26. Anna Fenninger (AUT) HEAD