První výhra pro Fenninger v Lienzi
December 28th, 2011

Fenninger vyhrála ve světovém poháru v obřím slalomu poprvé v kariéře.

Viktoria Rebensburg, která po prvním kole vedla, marně zvedala ruce nad hlavou, to již Anna Fenninger věděla, že získala ve světovém poháru svůj první titul kariéry. Světová šampiónka ze superkombinace věřila, že může vyhrát i Super G a nakonec se z šestého místa dostala na první příčku. Byl to závod, kde byly k vidění mezi prvními jezdkyněmi minimální rozdíly: Maria Hoefl Riesch byla po první jízdě desátá a rozdíl činil pouhých 0,81 vteřin. Fenninger porazila Federicu Brignone a Tessu Worley.

Svah byl osvícen sluncem na minimu plochy a navíc bylo na trati hodně boulí. Lienz prozatím nezastihla bohatá sněhová nadílka a bylo to znát. Sabrina Fanchini na začátku závodu stanovila kurs, který byl ostatními lyžařkami následován až do jízdy Worley. Vítězka z obřího slalomu Lindsey Vonn udělala pár chyb, díky kterým se dobře neumístila. Síla Vonn spočívá v boji na závěrečné části trati, ale ani to nestačilo.

Anna Fenninger zajela jízdu svého života a Worley sebrala vedení. Fenninger jela hladce, nechala své HEAD lyže, aby odvedly svoji práci a byla v neuvěřitelné formě. „Bylo velmi důležité neudělat chybu (díky minimálním rozdílům v časech),“ vysvětlila po závodě, „ale bylo neuvěřitelné vyhrát!“ dodala.

Další aplaus patřil další HEAD lyžařce a to Lizzi Goergl. Byla třetí, ale díky nejistým zatáčkám ztratila drahocenný čas. „Anna ukázala i v tréninkových jízdách, že je lyžařkou, která bude určovat ostatním tempo,“ vysvětluje Goergl.

Pro HEAD tento závod znamenal čtyři lyžařky v top 10 a rozhodně to nebyl snadný a předem jasný závod, neboť rozdíly byly opravdu těsné a rozhodnuto bylo až opravdu po poslední závodnici. Zdá se, že čistá a rychlá jízda Fenninger se stává její standardou.

Výsledky
1. Anna Fenninger (AUT) HEAD
2. Federica Brignone (ITA)
3. Tessa Worley (FRA)
5. Lindsey Vonn (USA) HEAD
7. Lizzi Goergl (AUT) HEAD
10. Maria Hoefl Riesch (GER) HEAD