Světová šampiónka Goergl vyhrála v Bad Kleinkirchheimu sjezd
January 7th, 2012

Lizzi Goergl, světová šampiónka ve sjezdu, si po odvážné jízdě zajistila svoje první letošní vítězství ve sjezdu na světovém šampionátu v Bad Kleinkirchheimu. Závod, který se jel na trati pojmenované po rakouské legendě Franzi Klammerovi, byl technicky náročný a vyřadil několik závodnic, Goergl nechala své HEAD lyže jet a závod nakonec vyhrála, kdy porazila Julii Mancuso a Fabienne Suter, Lindsey Vonn byla čtvrtá.

I přesto, že Maria Hoefl-Riesch se závodů z důvodu rekonvalescence neúčastnila, hodně se očekávalo i od ostatních HEAD závodnic: V Bad Kleinkirchheimu oproti roku 2006 závodilo jen několik lyžařek. Anna Fenninger vyhrála tréninkovou jízdu a počasí nebylo stálé, výsledky proto nebyly jisté.

Když Lindsey Vonn v druhé zatáčce zaváhala, bylo jasné, že její zdánlivě neporazitelná jízda je ohrožena. Vonn je bojovnice a po jízdě vysvětluje: „Již od začátku jsem neměla dobrý pocit,“ řekla Vonn. „Necítila jsem svoji vyváženost ani energii. Udělala jsem, co bylo v mých silách. Bojovala jsem po celé délce trati. Vypadalo to, že mě rozhodila každá boule. Nejela jsem čistě. Nemohla jsem vyvíjet tlak tak, jak jsem obvykle zvyklá. Nebyl to můj standardní výkon, ale i tak jsem za konečný výsledek ráda.“ I přes všechny okolnosti to nakonec bylo dobré umístění.

Tento den patřil Lizzi Goergl. Po projetí cílem propukla v jásot, neboť to byl její první sjezd ve světovém poháru. Goergl vyhovují těžší tratě a tato byla opravdu jedna z nich. „Cítila jsem se velmi uvolněně a to od začátku do konce tratě,“ řekla tato 30. letá lyžařka. „Moje tréninková jízda nebyla nejlepší, ale mám z tratě dobrý pocit. Jsem šťastná, že jsem nakonec vyhrála. Stojí za mnou ale hodně lidí. Není snadné vyhrávat, ale dnes mi bylo vše nakloněno. Tento typ tratí mám ráda a vyhovoval mi i sníh. Bylo to náročné. Užila jsem si to.“

Anna Fenninger zvítězila pouze v tréninkové jízdě, Anja Paerson na začátku tratě vypadala velmi uvolněné, ale pak minula jednu branku. Fenninger se podařilo nakonec udržet si 10. příčku i přesto, že měla občas s brankami potíže.

Výsledky

1. Lizzi Goergl (AUT) HEAD
2. Julia Mancuso (USA)
3. Fabienne Suter (SUI)
4. Lindsey Vonn (USA) HEAD
10. Anna Fenninger (AUT) HEAD