Vonn a Hoefl-Riesch v Cortině D´Ampezzo na stupních vítězů
January 14th, 2012

Lindsey Vonn byla velmi blízko šestému vítězství v italském středisku Cortina D´Ampezzo, ale pár drobných chyb a silný vítr znamenalo přenechat první místo Italce Daniele Merighetti. Maria Hoefl-Riesch, která byla mezi posledními nasazenými, se po odmlce díky chřipce, vrátila ve vylepšené formě a i přesto, že byla před Italkou, závod nakonec skončila na třetím místě.

Cortina je místem, které je perfektní – i když horní část trati sužoval vítr, nemohlo to zhatit spektakulární závod na trati Torfane. Trať má velmi rychlé úseky kombinované s dlouhými zatáčkami a velkým skokem před cílem. Závodníci, kteří zde zvítězí se většinou v Cortině stávají několikanásobnými vítězi. Lindsey Vonn zde vyhrála pětkrát a ještě šestkrát se umístila na jiných stupních vítězů.

Vonn v horní části trati štěstí neměla, neboť čelila silnému větru, který jí zpomalil a pokud chtěla skončit na stupních vítězů, musela zbytek trati zajet perfektně. Přesto, že se vítězce hodně přiblížila, rozdíl byl příliš veliký. „Před finálovým skokem mě potkal silný vítr. Ten vítr byl skutečně brutální, bylo obtížné vést lyže. Ale zabojovala jsem a jsem s druhým místem spokojená. Nemůže pokaždé svítit slunce a mít bezvětří,“ řekla Vonn po skončení jízdy.

Pro Marii Hoefl-Riesch jsou stupně vítězů více než jen výsledek: „Toto třetí místo je pro mě velmi důležité, protože je to poprvé v této sezóně, kdy jsem se v rychlostní disciplíně umístila na stupních vítězů,“ vysvětluje HEAD závodnice z Německa.

Lizzi Goergl skončila na osmém místě, se kterým byla spokojená, ale byla další závodnicí, která si díky větru pohoršila. „Byla jsem se svoji jízdou spokojená,“ vysvětluje, „Skoro jsem neudělala chybu, ale vítr jsem hodně cítila obzvlášť ve spodní části trati.“

Prozatímní výsledky závodů vypadají tak, že Lindsey Vonn i nadále vede celkové hodnocení: 244 bodů před Marlies Schild v celkovém bodování a 127 bodů před Lizzi Goergl ve sjezdu.

Výsledky:
1. Daniela Merighetti (ITA)
2. Lindsey Vonn (USA) HEAD
3. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
8. Lizzi Goergl (AUT) HEAD
10. Anja Paerson (SWE) HEAD