Hoefl-Riesch vyhrála ve Svatém Mořici, Vonn druhá
January 29th, 2012

Maria Hoefl-Riesch vyhrála za skvělých podmínek závod světového poháru v superkombinaci, který se jel ve Svatém Mořici. Lindsey Vonn se vyvedl Super G, Hoefl-Riesch jela slalom na jistotu a pak sledovala Lindsey Vonn, která se stala vítězkou superkombinace minulý víkend. Nikki Hosp byla třetí a Lizz Goergl skončila na čtvrté příčce. HEAD závodnice obsadily po Super G sekci první čtyři místa!

Vonn po Super G vedla, Hoefl-Riesch byla pouhé dvě desetiny za ní a pak jely Anna Fenninger a Lizzi Goergl, které také přispěly ke skvělé prezentaci HEAD rebelek.

Goergl byla první, která se pokoušela o vedení nad Nikki Hosp. Goergl se snažila, ale nakonec se jí nepodařilo zajet lepší čas své spolukrajany Hosp. Fenninger udělala několik malých chyb, které postupně naznačovaly, že bude za Nikki zaostávat.

Jak Hoefl-Riesch tak i Vonn jsou vítězkami slalomu ve světovém poháru, takže bylo zřejmé, že se bude jednat o velký souboj. Hoefl-Riesch má v průměru lepší čas v Super G před Hosp o 1,81 vteřin a vedla i po projetí cílem. Hosp udělala špatné rozhodnutí, když si zvolila jet příliš brzy a trať nebyla ideální, závod se vyhrává, když máte dobré obě jízdy, ne pouze jednu!

Vonn může kalkulovat s pouhou čtvrtinou vteřiny a i když svůj náskok ve střední části trati zvýšila, v rovné části pak udělala malou chybu. A právě se závody prohrávají i díky malým chybám, obzvlášť když se jedná o minimální rozdíly. Vonn po projetí cílem věděla, že to ještě nestačí na její 50. vítězství ve světovém poháru a že si na tento jubilejní výsledek bude muset ještě pár dní počkat!

Po závodě jsme Hoefl-Riesch zpovídali a byla pochopitelně za své první vítězství této sezóny šťastná, i když to ještě netušila jak moc to bude těsné: rozdíl mezi prvním a druhým místem byl pouhé tři setiny vteřin. „Bylo obtížné tento závod vyhrál, protože Lindsey je těžký soupeř, stejně těžký jako Marlies Schild ve slalomu,“ vysvětluje Hoefl-Riesch.

Výsledky:
1. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
2. Lindsey Vonn (USA) HEAD
3. Niki Hosp (AUT)
4. Lizzi Goergl (AUT) HEAD
10. Anja Paerson (SWE) HEAD
12. Denise Feierabend (SUI) HEAD
13. Anna Fenninger (AUT) HEAD
19. Margret Altacher (AUT) HEAD
23. Wendy Holdener (SUI) HEAD