Miller a Cuche v Chamomix na stupních vítězů
February 3rd, 2012

HEAD rebelové Bode Miller a Didier Cuche se oba málem stali vítězi sedmého závodu světového poháru ve sjezdu, který se jel v Chamomix. Byl to závod s minimálními rozdíly, Miller byl pouhou jednu setinu za Klausem Kroellem, zatímco Cuche, vítěz dvou předešlých závodů ve sjezdu, byl čtyři setiny pomalejší. Tento sjezd se jel místo odloženého závodu z Val Gardeny, který byl zrušen v prosinci.

Teplota byla velmi nízká a to – 16C na startu a -11C v cíli a právě to mělo za následek zpomalení lyžařů. Zatímco Kroell převzal vítězství po Eriku Guayovi, Miller měl lepší mezičasy. Miller prohlásil, že většinou ztratí cenný čas v první části trati a dodal: „Musím během jízdy hodně riskovat, abych tyto chlápky porazil. Jsem vždy připraven přijmout riziko. Je to v podstatě jedna z mých silných stránek. Jediné co musím zlepšit jsou spodní části trati, v posledních úsecích trati vždy přicházím o drahocenný čas.“

Po Millerovi jel Cuche a vypadalo to, že se mu podaří první hattrick a bylo by to za jeho osmnáctiletou kariéru ve světovém poháru poprvé. Cuche byl také rychlejší než Kroell a pak začalo trochu sněžit a to ovlivnilo rychlost lyžařů. Sníh také způsobil zrušení první tréninkové jízdy a sníh a chladné počasí si opět s lyžaři zahrávaly! Po závodě Cuche prohlásil: „Na trati bylo hodně čerstvého sněhu, musíte sledovat stopu a snažit se na kluzkých úsecích nesjet,“ řekl Cuche. „V první části trati jsem moc dobře nejel. Někteří zajeli o hodně lépe. Dnes jsem se musel na svoji jízdu podívat ze záznamu, abych věděl, co ještě potřebuji pro zítřejší jízdu vylepšit.“

Po tomto zklamání z Garmische, Aksel Lund Svindal se znovu dostal mezi prvních deset a obsadil osmé místo. Pouze pár míst za ním byl Ben Thomsen z Kanady, který startoval skoro z konce (50) a nakonec obsadil 11. místo.
Zbývají ještě čtyři závody ve sjezdu a Didier Cuche zatím stále vede, každý závod a každý bod je cenný. Cuche zatím vede před Kroellem o 30 bodů.

Výsledky:
1. Klaus Kroell (AUT)
2. Bode Miller (USA) HEAD
3. Didier Cuche (SUI) HEAD
8. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
11. Ben Thomsen (CAN) HEAD
22. Johan Clarey (FRA) HEAD