50. vítězství na světovém poháru pro Lindsey Vonn
February 4th, 2012

Není to snadné a pro Lindsey Vonn to bylo velmi emotivní, neboť slavila své 50. vítězství na světovém poháru a to po výhře ve sjezdu v Garmischi. Vonn trvalo něco málo přes sedm let vyhrál 50 závodů světového poháru a když jsme s ní po závodě mluvili, stále si užívá velkoleposti této události a přesvědčuje sama sebe, že se to opravdu stalo. Vonn se snažila zajet lépe než Nadja Kamer ze Švýcarska. Kamer nakonec skončila jako druhá, Tina Weirather skončila na třetí příčce.

„Je to neuvěřitelné, musím čekat až dojedou všechny závodnice a až pak mohu oslavovat, nemůžu tomu uvěřit,“ vysvětluje Vonn poté co projela cílem. Trať v Garmischi je jedna z nejtěžších na ženském okruhu a i zde počasí sehrálo svoji roli. Strmá část v půlce trati vyřadila hodně lyžařek, jízda Vonn byla velmi agresivní, ale také nebyla bez chyb, obzvlášť ve střední části s boulemi.

Fakt, že HEAD rebelka Vonn nechává zbylé závodnice za sebou je dané jejím sebevědomím a neutuchajícímu elánu. Přesto, že u druhého měření byla o šest desetin za Kamer, Vonn zmobilizovala své sily a zariskovala. Vonn způsobila, že dav jásal, obzvlášť její trenér Alex Hoedlmoser, který byl přítomen u všech jejich 50. vítězství: „Toto byla moje sekce a byly tam boule a led. Udělala pár technických chyb a i přesto neztratila rychlost.“ Při posledním měření již bylo jasné, že vede a její lyže nabíraly rychlost, po projetí cílem vedla nad Kamer o čtyři desetiny.

Vonn se díky tomuto 25. vítězství posunula na druhé místo v počtu vyhraných závodů ve sjezdu, před ní je Anna Marie Moser Proell s 36. vítězstvími. Toto její deváté vítězství v jedné sezóně, což jí posouvá blíže k dalšímu rekordu a to, že se může stát teprve druhou ženou, která dva krát v jedné sezóně vyhrála více jak 10 závodů. Osobní rekord Vonn je počet 11 ze sezóny 200-10.

Lindsey Vonn jako vždy „dává do výhry vše!“ Pro Marii Hoefl-Riesch to byl závod na domácí půdě, v horní části trati byla rychlá, ale pak ztrácela a skončila nakonec na čtvrtém místě.