Hoefl-Riesch v Soldeu třetí
February 12th, 2012

Maria Hoefl-Riesch ještě neřekla poslední slovo! HEAD rebelka byla po slalomu v Soldeu mírně zklamaná, ale nyní v Andoře si chuť vylepšila: zajela třetí nejlepší čas a to ji v obřím slalomu zajistilo stupně vítězů. Tessa Worley závod vyhrála, za ní dojela Tina Maze, Maria Hoefl-Riesch byla ráda, že je mezi prvními třemi. První závod byl díky počasí zrušen, byl to náhradní závod za Courchevel.

Vzhledem k tomu, že do konce sezóny zbývá několik závodů, nastal čas pro nevyhnutelné závěrečné kalkulace. Hoefl-Riesch ví, že díky slabému startu sezóny s celkovým vítězstvím počítat nemůže. V sobotu nedokončila již čtvrtý závod ve slalomu a nyní se její silnou stránkou stává obří slalom: „Po včerejšku jsem opravdu šťastná, jsem silnější,“ řekla, „mým cílem je jít kupředu. Během první jízdy jsem se necítila dobře. Sníh je zde opravdu jiný – velmi suchý a agresivní, pokud máte hodně zbroušené hrany, tak máte v zatáčkách potíže. Snažila jsem se tolik nehranit.“

Lizz Goergl se skoro dostala na stupně vítězů, ale nechybělo moc a mohlo to dopadnout špatně. Anna Fenninger, vítězka z obřího slalomu z Lienze, zajela nejrychlejší druhou jízdu a posunula se tak na celkové šesté místo, ihned za Goergl.

Druhá jízda začínala kvůli silnému větru níže, ale i přesto si lyžařky zachovaly pozitivní náladu. Navíc se těšily na závod ve sjezdu a superkombinace v Sochi, které se pojedou příští víkend.

Lindsey Vonn stále vede celkové bodování, přestože v obřím slalomu skončila osmá. Závod okomentovala slovy: „Výsledek není tím, co jsem si po příjezdu sem vytyčila. Chtěla jsem stupně vítězů a první obří slalom byl zrušen, slalom jezdím často a zde jsem skončila osmá. Mé zklamání je zřejmé. Bohužel jsem ve střední části trati opravdu udělala velké chyby a tím jsem ztratila hodně času.“

Výsledky
1. Tessa Worley (FRA)
2. Tina Maze (SLO)
3. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
5. Lizz Goergl (AUT) HEAD
6. Anna Fenninger (AUT) HEAD
8. Lindsey Vonn (USA) HEAD
23. Anne-Sophie Barthet (FRA) HEAD