Mathis v Bansku v obřím slalomu třetí
February 18th, 2012

Dvacetiletý Marcel Mathis zajel na svém druhém startu ve světovém poháru, nejlepší jízdu své kariéry a v Bansku, Bulharsku se umístil na třetí příčce. Byl to druhý slalom ve světovém poháru od toho v Abelbodenu, který se uskutečnil 9. ledna. Mythus měl excelentní druhou jízdu a skončil na prvním místě, pak musel čekat na ostatní lyžaře, kteří útočili na jeho čas. Marceli Hirsheremu a Maxi Blardonovi se podařilo Mathise překonat, další HEAD rebel Ted Ligety vedl, ale druhá jízda mu nevyšla.

HEAD rebel Marcel Mathis z Rakouska jezdí tak, že je radost se na něj dívat. Pouhých šest dní před Banskem získal titul na Austrian Junior v obřím slalomu a na evropském šampionátu udělal významné kroky vpřed. Startoval ze 35. místa a nakonec skončil na 26. místě. Nyní po druhé jízdě ostatní lyžaři měli o čem přemýšlet. Čas byl opravdu skvělý a zdálo se, že málokomu se může podařit překonat jeho druhou jízdu, ale nakonec Blardone zajel lépe.

Mathis se ale i přesto po každé jízdě dalších soupeřů z široka usmíval, neboť mu stále zůstávalo skvělé umístění. Mathis po závodě prozradil, že byl během jízdy daleko více nervózní, než následně během sledování zbývajících závodníků, neboť hodně velkých jmen na trati pohořelo. Po závodě dodal: „Být poprvé na stupních vítězů je skvělý pocit, opravdu se snažím a celý rok jsem na sobě skutečně hodně pracoval. Být na bedně je prostě skvělý pocit.“

Počasí si i tentokrát s lyžaři pohrálo, bylo chladno a foukal silný vítr a Ligety to komentoval slovy: „Je to opravdu skvělý kopec. Je to hodně technická trať a nikdy není úplně rovná ani hodně prudká. Je to trať, kde se dá nabrat rychlost.“ To byla slova od muže, který po první jízdě vedl, ale při druhé jízdě udělal velikou chybu a proto nakonec skončil na 27. místě. Takto bude na Bansko 2012 vzpomínat.