Cuche vyhrál závod v Crans Montaně
February 24th, 2012

HEAD rebel Didier Cuche pokračuje ve svém úspěchu, přesto že v lednu v Kitzbuehelu oznámil konec kariéry. První závod Super G byl náhrada za zrušený závod v Kitzbuehelu kvůli špatnému počasí. Cuche zajel neuvěřitelnou jízdu: perfektní sníh, který byl nasvícen sluncem! Didier Cuche vyhrál a nechal za sebou druhého Jana Hudce z Kanady a Benni Raicha z Rakouska.

Trať v Crans Montana měla ve světovém poháru na dva roky pauzu. Trať je zajímavá tím, že je zde hodně zatáček a skoků po celé délce trati. Devatenáct ze sedmdesátí jezdců právě kvůli obtížnosti tratě závod nedokončilo. Záleželo také na pořadí, lyžaři, kteří jeli mezi prvními, měli výhodu, neboť díky slunci sníh těžknul.

Jan Hudec jel mezi prvními a měl prozatímní nejlepší čas, pak jel Aksel Lund Svindal, který zajel na trati dobré časy, ale skončil jako pátý, což byla jasná známka toho, že sníh jezdce hodně zpomaloval. Cuche při prvním měřením vedl a náskok si dokázal udržet, po projetí cílem se rozsvítilo zelené světlo a bylo jasné, že může oslavovat, ve světovém poháru v Super G to bylo šesté vítězství.

„Myslím si, že se mi podařilo najít nejrychlejší a nečistší stopu a jsem strašně šťastný, že jsem závod nakonec vyhrál,“ vysvětluje po závodě Cuche. Cuche nakonec zajel o více jak půl vteřiny lepší čas, než Hudec.

Zbývají ještě 3 závody Super G a Cuche je nyní v celkovém bodování o 38 bodů za Aksel Lund Svindalem, Bode Miller je na prozatímním pátém místě.

Výsledky
1. Didier Cuche (SUI) HEAD
2. Jan Hudec (CAN)
3. Benni Raich (AUT)
9. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
17. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
21. Matthias Mayer (AUT) HEAD
26. Gauthier de Tessieres (FRA) HEAD
27. Bernhard Graf (AUT) HEAD
28. Ted Ligety (USA) HEAD