Cuche v Crans Montaně na stupních vítězů
February 25th, 2012

Didier Cuche přispěl ke skvělé atmosféře, byl sledován jak na trati, tak i mimo ní. Závod v Crans Montaně se těšil početnému publiku, které poté co spatřilo zelené světlo pro Millera, začalo bouřlivě jásat. HEAD rebel je velmi oblíbený a diváci lemovali celou délku tratě. Po projetí cílem byl jeho čas o vteřinu za Benni Raichem a Adrianem Theauxem.

Díky slunci byla trať o něco měkčí, než předešlý den, proto museli být jezdci přesní: něco, co mistr Cuche umí. Cuche se o víkendu připravoval a chtěl vyhrát „ale zvládnout to je věc druhá,“ řekl po závodě, „vím, že na to mám.“

Za třetí místo získal Cuche cenných 60 bodů a v celkovém bodování, je stále ve hře. Před ním je další HEAD rebel Aksel Lund Svindal, který vede o pouhých sedm bodů. To je něco, co by chtěl Rainer Salzgeber vyzdvihnout: „Zisk dnešních bodů ho posunul hodně blízko k celkovému vítězství v této sezóně.“ Konec této sezóny bude ve znamení skutečného boje o každý bod.

Další závody se pojedou v Kvitfjellu a jsou plánovány celkem tři rychlostní závody. Cuche to komentoval slovy: „Je to místo, které miluji a opravdu se tam těším.“

Kjetil Jansrud se umístil na sedmé příčce a Svindal na deváté, Matthias Mayer skončil jedenáctý. Mayer po závodě řekl, že svou roli sehrálo i to, že startoval jako druhý. Mnoho ze závodníků díky časnému startu pohořelo, Rakušan naopak z toho těžil a nakonec to byla jedenáctá příčka, což je prozatím ve světovém poháru jeho nejlepší umístěni kariéry. Jansrud se potýkal s problémem v koleni a nakonec obsadil sedmou příčku.

Závod žen v Bansku byl kvůli počasí zrušen a proto byla Lindsey Vonn již nyní vyhlášena pro rok 2012 šampiónkou ve sjezdu.

Výsledky:
1. Benni Raich (AUT)
2. Adrien Theaux (FRA)
3. Didier Cuche (SUI) HEAD
7. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
9. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
11. Matthias Mayer (AUT) HEAD
18. Werner Heel (ITA) HEAD
22. Ted Ligety (USA) HEAD
24. Stephan Keppler (GER) HEAD
28. Gauthier de Tessieres (FRA) HEAD