Jansrud v prvním Super G v Kvitfjellu na stupních vítězů
March 2nd, 2012

Jansrud na třetí příčce světového poháru vede skupinu čtyřech HEAD rebelů

Kjetil Jansrud byl velmi blízko vítězství prvního ze dvou závodů světového poháru v Super G v Kvitfjellu, zaostával o pouhé tři setiny vteřin. Před ním skončili Beat Feuz a Klaus Kroell, ale pro Jansruda to byl nejlepší výsledek Super G ve světovém poháru od výsledku ve Val Gardeně. Za ním skončili Didier Cuche, Aksel Lund Svindal a Matthias Mayer, kteří se umístili na čtvrtém až šestém místě, Mayer byl pouhou polovinu vteřiny za vítězem.

Jansrud byl v dobré formě a vyhrál obě tréninkové jízdy sjezdu, který se jel na olympijské trati roku 1994, Jansrud se dostal do vedení a byl před dalším HEAD rebelem Matthias Mayerem. Díky tomuto výsledku se Mayer posunul výš na dvanáctou příčku celkového bodování společně s Bode Millerem. Miller se stále zotavuje ze zranění a oznámil, že letošní sezóna pro něj skončila.

„Ve druhé polovině trati jsem jel dobře,“ řekl HEAD rebel Jansrud. Nor se oklepal z nejistého startu a využil své rychlosti, ze které vytěžil. „Opravdu, je pro mě ctí být na stupních vítězů. Rozdíl tří setin je frustrující, více než cokoli jiného. Ale nejsem jediný lyžař, který v dnešním závodě byl díky minimálním rozdílům odsunut na nižší příčky.“

Jak Aksel Lund Svindal tak i Didier Cuche, oba vedoucí protagonisté glóbu v Super G, útočily v horní části trati a po skončení závodu uviděli rozsvícené zelené světlo, ale nebylo rozhodnuto až do poslední jízdy. Trať díky silnému větru byla vyhlazená a proto byl závod vyhrán s minimálními rozdíly a díky malým chybám: Cuche stála drobná chybička na rovné části trati drahocenný čas.

Dnešní umístění Svindala i tak pro něj znamená hodně, neboť si Nor připíše cenné body v boji o glóbus: rozdíl je nyní pouhé dva body a do konce sezóny zbývají ještě dva závody!

Výsledky:
1. Klaus Kroell (AUT)
1. Beat Feuz (SUI)
3. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
4. Didier Cuche (SUI) HEAD
5. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
6. Matthias Mayer (AUT) HEAD
15. Johan Clarey (FRA) HEAD
20. Hans Olsson (SWE) HEAD
23. Werner Heel (ITA) HEAD
29. Gauthier de Tessieres (FRA) HEAD