Vonn se velmi přiblížila k magických 2000 bodům
March 3rd, 2012

Vonn přidala plyn, v Ofterschwangu v Super G je druhá a je blízko celkovému vítězství

Lindsey Vonn zajela v Ofterschwangu neuvěřitelnou druhou jízdu, která ji katapultovala z šestého na druhé místo… a byla tak blízko vítězství. Vonn, která řekla, že její cesta do New Yorku ji po závodech v Bansku velmi osvěžila a věděla, že rozdíl 1,68 vteřin na Viktorii Rebensburg bude obtížné dotahovat. „Můj trenér mi nastavil druhou jízdu a šla jsem do toho,“ vysvětluje. Vonn si věřila a doufala, že Rebensburg porazí, ale nakonec skončila druhá, Tina Maze se umístila na třetí příčce a Anna Fenninger byla čtvrtá.

Když se podíváme zpátky do ledna na závod ve Svatém Mořici, Hermann Maier pokořil ve světovém poháru magických 2000 bodů, nyní to má na dohled i Vonn. V letošní sezóně sbírá body napříč disciplínami, obzvlášť v těch technických, Vonn nyní má cíl i když ve většině disciplínách je již rozhodnuto: „Minulou sezónu jsem stěží byla patnáctá a letos to vypadá o moc lépe,“ vysvětluje. „Je to potřetí v kariéře, kdy jsem na stupních vítězů, takže jsem z tohoto výsledku opravdu šťastná.“

Pro Annu Fenninger to byla další čtvrtá příčka: „Ani nevím, kolikrát jsem v kariéře skončila na čtvrté příčce: je jasné, že vždy musí někdo obsadit i čtvrtou příčku. Nejsem zklamaná, ve druhé jízdě jsem udělala hodně chyb.“
Lizz Goergl měla skvělou druhou jízdu, ale v jeden moment to vypadalo, že to nedopadne. Výsledkem byla časová ztráta: „Měla jsem pocit, že jsem pro výsledek mohla udělat více. Počítá se výsledek, ale mohlo to být lepší,“ vysvětluje.

Do konce sezóny zbývají dva závody, zatím vede Rebensburg. Vonn je v obřím slalomu druhá s deficitem 135 bodů a do celkového bodování se bude rozdělovat ještě 500 bodů, za ní je Tina Maze a Maria Hoefl-Riesch, Lizz Goergl je čtvrtá a Anna Fenninger šestá.

Výsledky:
1. Viktoria Rebensburg (GER)
2. Lindsey Vonn (USA) HEAD
3. Tina Maze (SLO)
4. Anna Fenninger (AUT) HEAD
8. Lizz Goergl (AUT) HEAD
21. Anja Paerson (SWE) HEAD
23. Giulia Gianesini (ITA) HEAD