Jansrud a Svindal v Kvitfjellu na stupních vítězů
March 3rd, 2012

Jansrud a Svindal se v Kvitfjellu umístili na stupně vítězů

Norské duo Kjetil Jansrud a Aksel Lund Svindal využili domácích sněhových podmínek a zajistili si tak ve sjezdu nelepší výsledky této sezóny. Jansrud vyhrál obě tréninkové jízdy a startoval jako první, na chvíli to vypadalo, že vyhraje tři ze tří možných: i velká jména ve sjezdu se musela hodně snažit, pokud chtěla pokořit čas, který Jansrud nastavil. Výkon, který předvedl Klaus Kroell se chvílemi zdál jako nadlidský a nakonec sjezd vyhrál.

Čas byl tento víkend pro Jansruda největším soupeřem: v Super G byl vzdálen od vítězství pouhé tři setiny (umístil se na třetí příčce) a nyní první místo bylo vzdáleno pouhé dvě setiny. Jansrud udělal na konci tratě malou chybu, Kroell jeho jízdu komentoval, že Kjetil využil svých možností a hodně útočil.

Aksel Lund Svindal po závodě řekl, že leden pro něj nebyl z hlediska počtu bodů do celkového bodování příliš dobrý a hodněkrát byl kolem desátého místa: „Jet na domácím sněhu tuto smůlu prolomilo,“ dodal!

Ben Thomsen a Didier Cuche byli taky mezi deset nejlepších lyžařů a pro HEAD to byl opět skvělý den. Pro Cuche desáté místo nebylo zrovna nejlepší výsledek, neboť tak přišel o možnost bojovat o glóbus ve sjezdu. Do konce sezóny zbývá jeden závod světového poháru, který se pojede ve Schladmingu, Cuche tak ukončí kariéru ve velkém stylu. Poslední otázkou zůstává jak dopadne poslední závod Super G.

Výsledky:
1. Klaus Kroell (AUT)
2. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
3. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
9. Ben Thomsen (CAN) HEAD
10. Didier Cuche (SUI) HEAD
15. Johan Clarey (FRA) HEAD
18. Guillermo Fayed (FRA) HEAD
25. Hans Olsson (SWE) HEAD