Vonn vyhrála obří slalom a zajistila si tak celkové vítězství
March 9th, 2012

Vonn v Are vyhrála a zajistila si celkové vítězství

Lindsey Vonn vyhrála první obří slalom v říjnu a nyní se jí podařilo vyhrát i ten poslední této sezóny. Vítězství jí nezajistilo pouze finále světového poháru, ale také glóbus za celkové vítězství, glóbus z obřího slalomu je stále ve hře. Vonn je zahrnuta superlativy a i sama sebe překvapila rekordním počtem bodů, které letos získala, v současné době má na kontě 1808 bodů a do konce sezóny zbývá 5 závodů.

Vonn vyhrála první jízdu, přestože mnoho lyžařek doplatilo na podmínky a ztrácely čas, Vonn se podařilo ve druhé jízdě zvětšit časový rozdíl a ten se jí také podařilo udržet. Druhá skončila Italka Federica Brignone a Viktoria Rebensburg, která je vedoucí lyžařkou obřího slalomu, zůstala na třetí příčce, ten den zaostávala za Vonn o 40 bodů. Anna Fenninger skončila na čtvrté příčce.

Toto vítězství bylo 52. v kariéře a to jí posouvá vedle další HEAD legendy, Hermanna Maiera: „Nevím co říci, dnes jsem pouze chtěla zajet dvě agresivní jízdy,“ řekla Vonn, která dnes vyrovnala svůj rekord 11 vítězství za sezónu. „Neměla jsem co ztratit. V podstatě se bavím, je zde i moje sestra, můj tým mi bouřlivě fandí.“

Vreni Schneider je v celkovém počtu vyhraných závodů na třetí příčce. Janica Kostelic zatím drží rekord v počtu dosažených bodů za sezónu a to 1970, nyní je ve vážném ohrožení, neboť do konce sezóny zbývá 5 závodů.

Vonn přiznává, že před druhou jízdou byla nervózní a vyžádala si od svého týmu informace ohledně podmínek na trati. „Před druhou jízdou jsem byla obezřetná, šlo o cenné body,“ dodala.

Anna Fenninger se již po 7. umístila na čtvrtou příčku a závod komentovala takto: „V Ofterschwangu jsem byla naštvaná, neboť se jednalo o pouhou setinu. Tentokrát to bylo skutečné obtížné, vítr byl opravdu silný. Výsledek je jaký je, již to nelze změnit.“