Ligety v Kranjské Hoře soupeře zničil
March 10th, 2012

Ligety byl v Kranjské Hoře suverénní

Ted Ligety během první jízdy dal všem jasně najevo, že přijel vyhrát a svůj zájem stvrdil i během druhé jízdy. To byl jeden z nejlepších výkonů HEAD rebela na jednom z jeho nejoblíbenějšim svahu: Ligety vyhrál v Kranjské Hoře již počtvrté. Počasí bylo slunečné a Ted Ligety nechal za něj mluvit své lyže a hlásil se o glóbus z obřího slalomu. Alexis Pinturault se umístil na druhou příčku před Marcela Hirschera.

Ligety nedokázal vysvětlit čím to bylo, že v první jízdě byl tak rychlý a pak v podstatě výkon zopakoval i během druhé jízdy. Zbytek závodníků ve skutečnosti dohánělo čas, který Ligety během první jízdy nastavil a bylo na ostatních vyvíjet tlak. Aksel Lund Svindal byl během prvních měření druhé jízdy rychlý, ale nakonec obsadil osmou příčku: „Osmé místo v nevydařeném dni není špatný výsledek,“ vysvětlil následně.

Druhé jízdy odstartoval Daniel Albrecht. Albrechtovi se však druhá jízda moc nevydařila a poté vysvětlil, že si alespoň z toho vezme ponaučení a motivaci pro další závody.

Tento závod ovládl Ted Ligety. Již během první jízdy nasadil laťku hodně vysoko a jeho vedení bylo víc než jasné, bylo to: „Jako volit mezi vítězstvím a dnem, myslím, že to bylo vítězství,“ dodal.

Když se Ligetyho ptali na křišťálový globus z obřího slalomu, věděl, že to nebude snadné, za Schladmingem zaostával o 92 bodů. „Většinu roku s 513 body, které vám možná glóbus zajistí,“ vysvětluje Ligety. „Během posledních dvou závodů se věci nevyvíjeli zrovna slibně a proto mám z dnešního výkonu radost, vrací mě to zpět do hry,“ vysvětluje.

Dominance Ligetyho vzbuzovala u ostatních závodníků respekt. Poté co projel cílem, ostatní lyžaři - jako projev respektu - tleskali s rukama zdviženýma nad hlavou.

Výsledky:
1. Ted Ligety (USA) HEAD
2. Alexis Pinturault (FRA)
3. Marcel Hirscher (AUT)
8. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
12. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
22. Truls Ove Karlsen (NOR) HEAD
30. Daniel Albrecht (SUI) HEAD