Hoefl-Riesch vyhrála v Are slalom
March 10th, 2012

Hoefl-Riesch v Are vyhrála slalom

Maria Hoefl-Riesch přijela do Are, Švédska, vyhrát poslední slalom sezóny. Naprosto hladká střední část trati, poskytla Marii dokonalé podmínky během druhé jízdy zaútočit a dostala se tak před Veroniku Zuzulovou a Marii-Michele Gagnon. Zuzulová po první jízdě vedla, ale pár drobných chyb během druhé jízdy jí o vedení připravilo, přitom ztratila pouhou setinu vteřiny. Pro Hoefl-Riesch to bylo ve světovém poháru ve slalomu dvacáté třetí vítězství, ale první za posledních čtrnáct měsíců.

„Jsem za tu setinu tak ráda. Je mi Veroniky líto – předtím nikdy nevyhrála – a přitom je tak skvělá lyžařka,“ řekla Hoefl-Riesch po závodě. „Je to nešťastné číslo pro ní, ale šťastné po mně.“ Hoefl-Riesch před závodem prohlásila, že doufala, že v letošní sezóně ve slalomu zvítězí alespoň jednou, proto se jí velmi ulevilo a byla šťastná.

Počasí bylo namixované větrem a sluncem, ale Hoefl-Riesch se podařilo i přes tuto kombinaci zvládnout finiš, byla ráda, že nedopadla jako Lindsey Vonn, která ve druhé jízdě upadla.

Anna Swenn-Larsson, jedna z vycházejících mladých HEAD hvězd světového poháru, se ve slalomu umístila zatím nejlépe v kariéře, dosáhla na deváté místo, ale pouhé čtyři desetiny za vítězkou. Anne-Sophie Barthet se umístila na sedmnáctou příčku a přidá se do skupiny společně s Marii Hoefl-Riesch, Lindsey Vonn, Annou Swenn-Larsson a Šárkou Záhrobskou, kdy budou příští týden soupeřit ve finále světového poháru ve slalomu.

Výsledky:
1. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
2. Veronika Zuzulova (SVK)
3. Marie Michele Gagnon (CAN)
9. Anna Swenn-Larsson (SWE) HEAD
17. Anne-Sophie Barthet (FRA) HEAD
26. Wendy Holdener (SUI) HEAD
27. Šárka Záhrobská (CZE) HEAD