Ted Ligety nechal za sebou všechny HEAD rebely
October 27th, 2012

Počasí se snažilo všemi způsoby zastavit Teda Ligetyho, ale v Soeldenu zvítězil s největším prozatímním rozdílem 2.75 vteřiny! Závod začínal za mlhy, ale pak se vyjasnilo, proto závodníci, kteří startovali později, měli šanci jet rychleji a útočit tak na čas, Ligety byl po první jízdě druhý, pouhé čtyři setiny za vedoucím lyžařem. Po druhé jízdě se ale vše změnilo.

„Do závodu jsem nenastupoval s tím, že vyhraji o tolik, ale jel jsem opravdu dobře,“ vysvětluje Ligety po závodě. „Po skončení jízdy jsem tak unavený, jako nikdy předtím a to ukazuje, o kolik jsou nové lyže silnější. Bylo to šílené a překvapil jsem i sám sebe. Pravděpodobně jsem i více riskoval, než bylo potřeba, trať byla plná boulí a byla špatná viditelnost, takže jsem za výsledek velmi rád.“

Gauthier de Tessiers startoval jako 27. a nakonec skončil na sedmém místě: „Byl to velmi těžký závod a neskutečná bitva s tímto kopcem, proto jsem za sedmou příčku velmi rád. Je to krok k přiblížení se Tedovi, ale i tak musím na nových lyžích více trénovat. Máme dobré lyže, takže podáváme i dobré výkony,“ vysvětluje.
Marcel Mathis završil top patnáctku na 12. místě, kdy jeho lyže připravoval jeho otec.

Pro všechny závodníky to byly obtížné podmínky, ale Ligety předvedl ostatním něco, čeho budou chtít dosáhnout – nova sezóna začíná vítězstvím pro HEAD!

1. Ted Ligety (USA) HEAD
2. Manfred Moelgg (ITA)
3. Marcel Hirscher (AUT)
7. Gauthier de Tessieres (FRA) HEAD
12. Marcel Mathis (AUT) HEAD
15. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
22. Dustin Cook (CAN) HEAD