Aksel si v Lake Louise letěl pro výhru
November 25th, 2012

Svindal se stal po vítězství v Lake v Super G lordem

Aksel Lund Svindal přesvědčivě vyhrál dva ze dvou závodů světového poháru v Lake Louise. Svindal se tak nyní může pochlubit čtyřmi vítězstvími v Super G v Lake Louise a poslední mezičas měl lepší, než Adrien Theaux, při finiši to bylo o něco málo horší čas, ale i tak to bylo jasné vítězství. Joachim Puchner se dostal před Teda Ligetyho a to o nejtěsnější možný rozdíl 0,01 vteřiny a zajistil si tím, poslední místo na stupních vítězů.

Pro Svindala to bylo ve světovém poháru 18. vítězství kariéry a tento HEAD rebel popsal svůj výkon takto: „Někdy prostě letíte tratí dolů. Lyžování je vždy zábava a pak přijdou dny, jako je ten dnešní, které se zdají neskutečné!“ dodal, „Když jde vše dobře, pak je třeba si to užít. Není to samozřejmě. V tréninkových jízdách jsem si vedl dobře, naštěstí jsem stejný výkon zopakoval i v závodě,“ řekl dvojnásobný celkový vítěz světového poháru.

I když bylo docela chladno, podmínky byly skvělé a Ted Ligety plně využil časného startu a svým časem nastavil laťku vysoko. Ligety byl ve vedení až do chvíle, než ho Puchner sesadil. Následoval Theaux a ten Puchnerovi vítězství sebral. Zbývalo tedy na Svindalovi, aby ukázal, jak rychle umí na závodech jezdit.
Mnoho lyžařů trénovalo na všech tréninkových tratích, Ligety tak neučinil. Ligety trénoval v noci a jeho jízda: „Byla rozhodně lepší, než jsem si představoval. V první části trati jsem jel opravdu rychle. Ve spodní části trati jsem někdy neviděl kudy a vyjížděl jsem jinak, než jsem měl. Kdyby trať končila výš, tak se mi možná vedlo lépe.“ Pro Ligetyho to bylo v Super G ve světovém poháru druhé nejlepší umístění kariéry.

Mnoho lyžařů sledovalo jízdu Svindala z minulého dne a snažili se přijít na to, proč je tak rychlý. Svindal se díval na svoji jízdu ze Super G z minulého roku, kdy také vyhrál, aby přišel na to, jak být na této trati ještě rychlejší.

Díky tomuto výsledku je Svindal před Ligetym a umístili se tak na prvních dvou místech v žebříčku pro celkového vítěze. Matthias Mayer se k nim přidal a znamenalo to tři lyžaře HEAD rebely mezi prvních šest lyžařů, což pro Mayera bylo zopakování jeho nejlepšího umístění v závodě světového poháru.

Výsledky
1. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
2. Adrien Theaux (FRA)
3. Joachim Puchner (AUT)
4. Ted Ligety (USA) HEAD
6. Matthias Mayer (AUT) HEAD
13. Johan Clarey (FRA) HEAD
16. Georg Streitberger (AUT) HEAD
17. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
28. Dustin Cook (CAN) HEAD
30. Tobias Stechert (GER) HEAD