Svindal a Jansrud ve sjezdu v Beaver Creek na stupních vítězů
November 30th, 2012

Aksel Lund Svindal po vítězství v lake Louise se ve sjezdu v Beaver Creek umístil na druhou příčku a další HEAD Rebel Kjetil Jansrud se přidal a obsadil třetí místo.
Svindal, který vyhrál předchozí dva závody sjezdu světového poháru, si dělal zálusk na hetrik, ale i tak je s konečným výsledkem spokojený. Svindal, který vyhrál poslední tréninkovou jízdu, je nyní ve světovém poháru mezi muži na špici. Závod vyhrál Ital Christof Innerhofer.

Svindal tento závod komentoval takto: „Na některých místech jsem byl pozadu, ale i tak není na místě toto nazývat chybou, v závodě prostě jedete na doraz a takovéto věci se stávají,“ v reakci na sekci Talon, kde jel velmi agresivně. „Musím změnit styl jízdy, protože jsem rychlost neměl po celé délce trati pod kontrolou, tak jak bych chtěl, proto jsem se ve spodní části přizpůsoboval. Dnešní závod byl o riskování, ale i o tom, že bylo nezbytné zajet dobře celou trať. Pro mě to dnes znamená druhé místo a mám z něj radost.“

Podruhé v historii byl Svindal na stupních vítězů společně s Jansrudem, který závod komentoval následovně: „Udělal jsem malé změny v přípravě a vypadá to, že to funguje – myslím, že tam bylo pár úseků, které jsem mohl zajet lépe, ale z výsledků mám radost. Pro mě je to velká změna oproti tréninkovým jízdám a je to změna k lepšímu! Neočekával jsem, že se ve sjezdu umístím na stupně vítězů, takže je to pro mě skvělý výsledek. Věřil jsem, že dnes Aksel vyhraje, ale pár drobných chyb ho stálo příliš mnoho času, ale i tak jsme se oba umístili na stupně vítězů, což potvrzuje, že jsme se dobře připravovali! Dnešní výsledek mi dodává hodně sebevědomí pro závody Super G a obří slalom v následujících dnech!“

Tento závod skončil pro HEAD se skvělou bilancí – Guillermo Fayed startoval jako č. 2 a vedl až do jízdy HEAD nováčka Georga Streitbergera, který ho o vedení připravil. Fayed nakonec skončil na 12. místě. Johan Clarey skončil na sedmé příčce a pro HEAD to znamenalo čtyři World Cup rebely mezi prvními sedmi lyžaři.

Výsledky:
1. Christof Innerhofer (ITA)
2. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
3. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
6. Georg Streitberger (AUT) HEAD
7. Johan Clarey (FRA) HEAD
12. Guillermo Fayed (FRA) HEAD
16. Ben Thomsen (CAN) HEAD
21. Matthias Mayer (AUT) HEAD