Vonn vyhrála ve Svatém Mořici již 57. závod světového poháru
December 8th, 2012

Vonn ve Svatém Mořici s číslem 57

Lindsey Vonn se ještě více přiblížila rekordu a to díky výhře v Super G ve Svatém Mořici. Tato HEAD rebelka zajela vkusnou a agresivní jízdu a po projetí cílem bylo jasné, že zvítězila: Tento výsledek pro ní znamená hodně, měla obrovskou radost a jásala, že je zpátky na cestě za ziskem celkového vítězství. „To je přesně to, o čem jsem mluvila,“ řekla po projeti cílem. Tina Maze se také dostala na stupně vítězů a Julia Mancuso zajistila pro HEAD druhé místo na bedně.

Svah ve Svatém Mořici je obtížný, protože je trať nad stromy a díky tomu hraje počasí velkou roli. Vonn měla tentokrát štěstí, neboť po celou dobu jízdy měla krásně slunečno. Díky lepší viditelnosti jsou lyžaři v rychlejších částech trati uvolněnější.

Do závodu nastoupila Maze, jako první nasazená a ujala se vedení. Vonn startovala jako 21. a po celou délku trati jela rychleji a v sekci superkombinace trochu zaváhala. Trať nastavoval trenér Maze a Vonn ji zvládla rychleji. „Nezajela jsem dnes úplně čistě,“ prohlásila Vonn po závodě.

„Rekordy mě inspirují a toto je něco na co rychle zapomenu,“ vysvětluje Vonn po závodě, „Teď a tady jsem zůstala soustředěná a jednoduše to budu brát den za dnem.“

Závod světového poháru v Super G měl těsné výsledky a Julia Mancuso se znovu dokázala dostat na stupně vítězů. „V současné době si užívám chvilek Super G, další bedna je dobrý výsledek, ale musím přijít na to, jak se Lindsey daří být o tolik rychlejší,“ vysvětluje po závodě Mancuso.

Maria Hoefl-Riesch přispěla k výsledku tří HEAD rebelek mezi prvními pěti a nyní je mírně zklamaná technickými specifiky trati, neboť skončila na páté příčce.
Tento výsledek posouvá Vonn na třetí a Marii Hoefl-Riesch na druhou příčku žebříčku o celkové vítězství.

Výsledky:
1. Lindsey Vonn (USA) HEAD
2. Tina Maze (SLO)
3. Julia Mancuso (USA) HEAD
5. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
18. Lizzi Goergl (AUT) HEAD
21. Margret Altacher (AUT) HEAD