Ligety v obřím slalomu ve Val d´Isere třetí a udržel se na vedoucích příčkách
December 9th, 2012

Ligety se v obřím slalomu ve Val d´Isere udržel na třetím místě

Štěstí přeje odvážným a skoro to platilo i u Teda Ligetyho, který předvedl skvělý návrat, ale skončil na třetí příčce, hned za pozoruhodnou jízdou druhého mladého Němce Stefana Luitze, který se umístil za Marcela Hirschera.

HEAD rebelovi Ligetymu se po chybě z první jízdy skoro povedl skvělý návrat. Náskok, který měl na Luitze, který byl skoro ve finiši, byl po první jízdě značný, více jak vteřinu. Ligety měl na dosah celkové vítězství, měl deficit z první jízdy na Hirschera a potřeboval se do toho opřít, aby dokázal srovnat jeho čas.

Malé chyby ho však stály čas a Ligety musel čekat na zbylých pět závodníků a v zápětí byl posunut na druhou příčku a to o pouhou čtvrtinu vteřiny. Pak na startu zbývali poslední dva závodníci a Ligety tak byl stále ve hře o místa na stupních vítězů. Pinturault vypadl ze tří závodů a to Ligetymu zajistilo třetí místo na stupních vítězů v obřím slalomu a udržel si v obřím slalomu, i přes vítězství Hirschera, vedení.

Nový sníh a obtížná trať způsobily mezi závodníky zděšení, ale když jde do tuhého, tak vše je možné. Po závodě Ligety, který prohlásil, že není velkým příznivcem trati ve Val d´Isere, řekl: „Nemám rád tuto trať, která není v souladu s mojí filosofií obřího slalomu. Nebylo to hezké lyžování, ale dnes to na stupně vítězů stačilo.“

Přestože obtížná trať nebyla mnoha závodníkům po chuti, síla Aksel Lund Svindala znamená, že si zvládl udržet v celkovém bodování o glóbus vedení a je těsně před Ligetym. Svindal se umístil na šestém místě.

Marcelu Mathisovi se podařilo vzpamatovat se ze zklamání z první jízdy a nakonec se umístil na osmé příčce. Mladý Francouz a HEAD rebel Mathieu Faivre předvedl skvělou druhou jízdu a poprvé v kariéře se umístil na lepším, než 18. místě.

Výsledky:
1. Marcel Hirscher (AUT)
2. Stefan Luitz (GER)
3. Ted Ligety (USA) HEAD
6. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
8. Marcel Mathis (AUT) HEAD
15. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
16. Truls Ove Karlsen (NOR) HEAD
18. Mathieu Faivre (FRA) HEAD