Fenninger dosáhla v Are nejlepšího výsledku sezóny
December 19th, 2012

Anna Fenninger díky druhému místu v obřím slalomu v Are, Švédsku, hodila za hlavu veškeré minulé prohry. Po první jízdě byla Fenninger třetí a podařilo se jí dotáhnout na lyžařky s lepším časem a nakonec se umístila na skvělé druhé příčce. I díky neočekávaným změnám sněhových podmínek, to byla od této HEAD rebelky odvážná jízda.

Fenninger za svoji kariéru obří slalom vyhrála pouze jednou a to v Lienze v roce 2011, nyní předběhla Tinu Maze, která vyhrála všechny GS závody této sezóny, byla to druhá jízda a druhá výhra sezóny byla velmi blízko. Viktoria Rebensburg po první jízdě vedla a přesto, že ve druhé jízdě byla o půl vteřiny za Fenninger, závod vyhrála.

Díky druhému místu stála Fenninger již po jedenácté v kariéře na stupních vítězů, potřetí v obřím slalomu.

Sněhové podmínky byly naprosto opačné, než co lyžařky zažily při minulém závodu v Courchevelu, Fenninger dokázala z časného startu vytěžit maximum: třetí místo z první jízdy a pak druhé místo z druhé jízdy, které bylo i finální. To byla Anna Fenninger, která při minulém světovém šampionátu vyhrála superkombinaci a rozžhavila tak fanoušky po celém světě.

Zatímco Anna Fenninger dosáhla na druhou příčku, Maria Hoefl-Riesch se umístila na šestém místě, i když po první jízdě byla čtvrtá. Pro Fenninger to zatím byl její nejlepší výsledek této sezóny.

Výsledky:
1. Viktoria Rebensburg (GER)
2. Anna Fenninger (AUT) HEAD
3. Tina Maze (SLO)
6. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
12. Lizzi Goergl (AUT) HEAD
14. Julia Mancuso (USA) HEAD
19. Anne-Sophie Barthet (FRA) HEAD