Fenninger předvedla v Semmeringu prvotřídní výkon
December 28th, 2012

Anna Fenninger předvedla v závodě v Semmeringu prvotřídní výkon a nakonec závod obřího slalomu světového poháru vyhrála. V první jízdě startovala s číslem 4 a ostatním závodnicím předvedla, jak se lyžuje na měkkém sněhu, neboť cílem projela s náskokem více jak půl vteřiny. Po druhé jízdě se tento rozdíl zvýšil na 1,10 vteřin a nechala tak za sebou Tinu Maze a Tessu Worley, které nakonec skončily na druhém a třetím místě.

Fenninger se ještě nikdy nepovedlo na závodech světového poháru dostat se do vedení již po prvním kole a nyní byla naprosto uvolněná a soustředěná i na druhou jízdu. Před druhou jízdou Fenninger věděla, že pokud nebude riskovat, jízdu si neužije. Byla to jízda o všechno nebo o nic.

Po první jízdě měli ostatní závodnice díky větru a sněhu jen malou šanci zajet lepší čas, tlak na rychlejší závodnice z první jízdy dotáhnout na vedoucí Fenninger byl evidentní.

Lizzi Goergl zajela první jízdu dobře a umístila se na prozatímní desáté místo, při druhé jízdě bylo vidět zlepšení a byla to konečná devátá příčka: „Z druhé jízdy mám velkou radost,“ řekla Goergl.

Maria Hoefl-Riesch byla další HEAD závodnicí, která zajela velmi dobře a nakonec byla se čtvrtou příčkou spokojená: „Bojovat proti nejlepším holkám na světě je pro mě vzrušující,“ vysvětluje Hoefl-Riesch po závodě, „Z výsledků mám radost.“

Zatímco Maze a Worley si po první jízdě vyměnily pozice, Fenninger ostatním lyžařkám předvedla, jak se poprat s podmínkami a předvedla v obou jízdách nejrychlejší časy s rozdílem 1,10 vteřin: „Nemyslela jsem na časový rozdíl, jen jsem se snažila zajet co nejlépe,“ vysvětluje Fenninger po závodě. Pro Fenninger to bylo její druhé vítězství ve světovém poháru v kariéře a v řebříčku o glóbus z obřího slalomu jí to posouvá na čtvrtou pozici. Tina Maze po závodu prohlásila, že nyní považuje právě Fenninger za jednu z hlavních rivalek pro světový šampionát ve Schladmingu v únoru 2013.

Výsledky:
1. Anna Fenninger (AUT) HEAD
2. Tina Maze (SLO)
3. Tessa Worley (FRA)
4. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
9. Lizzi Goergl (AUT) HEAD
25. Julia Mancuso (USA) HEAD