Fenninger v závodě ve sjezdu v St. Antonu třetí
January 12th, 2013

Anně Fenninger se podařilo přizpůsobit novým sněhovým podmínkám na trati „Karl Schranz“ v St. Antonu a tak v závodě světového poháru ve sjezdu získala třetí místo. Celou noc sněžilo a proto byly poslední tréninkové jízdy zrušeny, mnoho závodnic se k podmínkám vyjádřilo tak, že bylo obtížné si na zasněženou trať zvyknout. Fenninger od vítězství ve sjezdu dělilo pouhých šestnáct setin, i přesto měla tato HEAD rebelka z výsledku radost. Závod vyhrála Alice McKennis, pro kterou to ve světového poháru bylo první vítězství, druhá skončila Daniella Merighetti.

„Dnešní sníh byl mnohem měkčí, než při trénincích, bylo daleko obtížnější jet bez větších ztrát,“ vysvětluje Fenninger, která byla samozřejmě se třetím místem velmi spokojená: „Stát na bedně vždy potěší.“

Lindsey Vonn, která vynechala šest závodů, nyní na to doplácí a byla po první jízdě šestá, zatím se dostává do rytmu, ale zároveň dodala, že je nesmírně ráda, že je na závodech světového poháru zpět.

Závod byl na chvilku přerušen a to díky nehodě na trati, Julia Mancuso cítila, že by mohla zajet kolem 15. místa. Mancuso měla nejrychlejší mezičas, ale následné chyby ji stály hodně a tak zmařila pokus zvítězit.

Po závodě, Fenninger vysvětlila, že rozdíl mezi tréninkovou jízdou a následným závodem byl „extrémní“, zatímco se závodnice během tréninku potýkaly s tvrdou tratí a zledovatělými sekvencemi, závod byl ve znamení boulí a čerstvého měkkého sněhu.

Lizzi Goergl po zrušené druhé tréninkové jízdě ze závodu odstoupila, neboť stále hledá pevnou půdu pod nohama. Goergl je obhájkyní závodu ve sjezdu a Super G světového poháru, které vyhrála v roce 2011. „Vím jistě, že jsem nezapomněla lyžovat. Ale také vím, že potřebuji dopilovat ještě pár věcí. Zatím na sobě pracuji, snažím se najít a věřím, že i najdu ten správný pocit, který zatím postrádám. Věřím, že to není nic nedosažitelného, ale stále je to zásadní. V následujících pár týdnech se ukáže, zda se mi to povede,“ vysvětluje.

Výsledky:
1. Alice McKennis (USA)
2. Daniella Merighetti (ITA)
3. Anna Fenninger (AUT) HEAD
6= Lindsey Vonn (USA) HEAD
15. Julia Mancuso (USA) HEAD
19. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
28. Mirena Kueng (SUI) HEAD