Lindsey Vonn je zpátky a v Cortině vítězí
January 19th, 2013

Lindsey Vonn, po závodě v Cortina d´Ampezzo, Itálii, kde vyhrála již potřetí a osmkrát stála na stupních vítězů, jednoduše řekla: „Je to skvělý pocit znovu stát na vrcholu.“ Vonn, HEAD rebelka světového poháru, přebrala vítězství Tině Mazeové a Leanne Smith skončila třetí. Vonn nyní chybí pouhá čtyři vítězství a dorovná skóre Annemarie Moser-Proell na žebříčku v počtu celkových výher mezi ženami.

Po závodě Vonn vysvětluje, že: „Snažila jsem se navrátit si sebevědomí. St. Anton byl dobrým startem, 6. a 4. místo. Přála jsem si, aby dnešní den byl ve znamení stupnů vítězů. Snažila jsem se prostě jet nejlépe, jak jsem jen dokázala. Dokázala jsem uskutečnit plány a povedlo se.“

Vítězství Vonn bylo neuvěřitelné, neboť se jasně oddělila od ostatních lyžařek: Maze byla za ní o skoro více jak půl vteřiny. Hlavní trenér amerického týmu Alex Hoedlmoser po závodě vysvětlil, že: „Jsme svědky návratu Vonn jakou známe!“
Anna Fenninger při finálové tréninkové jízdě upadla, ale podařilo se jí dostat zpět do formy a umístila se na šesté příčce, Julia Mancuso byla devátá. Fenninger po závodě řekla: „Mám namožené svaly. Ale během jízdy jsem naštěstí žádnou bolest nevnímala, pomohl mi adrenalin, který během jízdy cítím,“ Fenninger byla handicapována bolestmi krku a svalů, poté co v poslední tréninkové jízdě upadla.

Pro Lindsey Vonn to bylo v této sezóně popáté, co stála na stupních vítězů a pokaždé to byla první místa! „Je to skvělý pocit znovu vyhrát,“ uzavírá Lindsey dnešní výkon.

Lizzi Goergl se již kvalifikovala k obhajobě titulu ve Schladmingu, Vonn je zpátky a budu se snažit zopakovat výsledky minulých sezón.

Co se týče boje o celkové vítězství, Maria Hoefl-Riesch minula branku a v celkovém bodování zůstává na druhé příčce. Anna Fenninger je třetí a Lindsey Vonn čtvrtá. Vonn v boji o glóbus ze sjezdu vede o skoro 130 bodů.

Výsledky:
1. Lindsey Vonn (USA) HEAD
2. Tina Maze (SLO)
3. Leanne Smith (USA)
6. Anna Fenninger (AUT) HEAD
9. Julia Mancuso (USA) HEAD
18= Lizzi Goergl (AUT) HEAD
18= Marianne Kaufman-Abderhalden (SUI) HEAD