Vonn vyhrála již 59. závod, Fenninger třetí
January 26th, 2013

Lindsey Vonn se podařilo vyhrát další závod a to v Mariboru, je to letos již šestý vyhraný závod světového poháru. Po první tréninkové jízdě byla Vonn třetí, ale pak následovala druhá tréninková jízda a tam Vonn předvedla neuvěřitelný výkon, porazila Tinu Maze, která byla druhá a za ní skončila další HEAD rebelka Anna Fenninger, která před druhou jízdou Vonn vedla. Když se Vonn v této sezóně dostala na stupně vítězů, tak to bylo jedno a jediné místo: První.

Vonn, která se potýkala tuto sezónu se zdravotními problémy, se nyní těší na její největší pokrok na závodech světového poháru. Vonn musela dohnat deficit skoro půl vteřiny na první vedoucí lyžařku, podařilo se jí zajet jednu z jejich klasických útočných jízd a cíl projela jako vítěz, předběhla tak Annu Fenninger.

Vonn po jízdě prohlásila: „Je to můj první závod obřího slalomu po návratu a nebyla jsem si jistá, že budu schopná dnes vyhrát.“ Musela si však počkat ještě na jízdy Zettel a Maze, které se snažily útočit na její čas. Ani jedné se to však nepovedlo, Maze byla hodně blízko o 0,08 vteřiny a skončila tak druhá.

„První jízdu jsem zajela dobře, ale podcenila jsem trať ve spodní části,“ řekla Vonn. „Ve druhé jízdě to bylo buď vše nebo nic. Musela jsem se do toho opřít. Určitě jsem udělala i pár chyb. Ale sakra, je to první vítězství v obřím slalomu od minulého roku. Byl to dobrý výkon a první místo je perfektní.“ Vonn na závod trénovala pouhé tři dny předem a poskočila na pátou příčku. Vonn také prohlásila, že nyní se bude snažit útočit ve slalomu.

Anna Fenninger po závodě řekla: „Jsem potěšena, že podávám stálé výkony, moje druhá jízda byla dobrá a nyní se můžu do budoucna dívat pozitivně.“
Toto vítězství nyní přispělo k tomu, že Vonn dělí pouhá tři vítězství, aby dorovnala výkon Annemarie Moser-Proell v žebříčku nejúspěšnější lyžařky světového poháru a zároveň jí toto vítězství posunulo na třetí příčku v celkovém bodování, před Marii Hoefl-Riesch, která je na čtvrté příčce a Annu Fenninger.

Výsledky:
1. Lindsey Vonn (USA) HEAD
2. Tina Maze (SLO)
3. Anna Fenninger (AUT) HEAD
4. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
8. Julia Mancuso (USA) HEAD
11. Anne-Sophie Barthet (FRA) HEAD
18. Lizz Goergl (AUT) HEAD