X-Games: Simon Dumont si zajistil třetí příčku
January 26th, 2013

Lyžování na half-pipe rampě bylo vždy považováno za vyšší stupeň Freeski. Nicméně směr, kterým se tento sport začal ubírat a úroveň celého odvětví je něco, co si před lety málokdo mohl jen představit. V pátek v Aspenu, Colorado na X-Games, lyžaři předvedli něco, co bylo naprosto spektakulární. Ve stejném dni se konaly závody ve sjezdovém lyžování v Kitzbuehelu na trati Hahnenkamm, proto můžeme říci, že tento den byl pro fanoušky, kteří vyznávají jakýkoli druh lyžování, jak stvořený.

V letošním ročníků X-Games jsme viděli skoky více jak 12 metrů nad rampou a tak můžeme říci, že lyžaři tímto posunuli lyžování do nové úrovně. A právě mezi nimi byl i Američan a HEAD sportovec Simon Dumont. Simon Dumont měl za sebou před pár týdny operaci jednoho zápěstí, zároveň měl zlomené i druhé zápěstí, proto lyžoval bez hůlek, navíc v podstatě byl z důvodu zranění kolene deset měsíců bez sněhu a i přes to všechno dokázal získat pro domácí publikum bronz.

Simonovi se podařil skvělý výkon, přestože je již veteránem lyžování na half-pipe rampě a nejen, že předvedl, že je zpátky, ale i sám sebe vybičoval lyžovat bez hůlek.