Holdener na závodech v Moskvě dosáhla nejlepšího úspěchu v kariéře
January 29th, 2013

Wendy Holdener si, na závodech světového poháru v Moskvě, zajistila prozatím nejlepší výsledek v kariéře. Tato HEAD rebelka ze Švýcarska nakonec neporazila Mikaelu Shiffrin, která byla třetí, ale i tak je Holdener ze svého úspěchu v malém finále světového poháru velmi spokojená.

Čtvrté místo na tomto závodě je vylepšení jejího posledního nejlepšího umístění, což bylo osmé místo ve slalomu v Semmeringu z prosince minulého roku, zároveň je zde velká naděje na dobré umístění v závodě světového poháru ve Schladmingu příští měsíc.

Devatenáctiletá Holdener porazila v prvním kole Christinu Geiger v kombinovaném čase o dvacet dva setin vteřiny a měla výhodu, že Maze ze závodu vypadla.
Obecenstvo bylo z vyřazením Maze v šoku, lépe, než Holdener, se umístila Veronika Velez Zezulova. Po první jízdě byly rozdíly velmi malé: rozdíl mezi prvním a druhým časem na této pouze 200 m dlouhé sjezdovce byl pouhé dvě setiny vteřiny. Velez Zezulová zvýšila ve druhé jízdě náskok na čtrnáct setin. Zatímco byla Slovenka již ve finále, Holdener se připravovala na jízdu s Mikaelou Shiffrin.

Výplet do Moskvy byl pro Holdener velmi přínosný, přestože jela jako náhradnice za Laru Gut. Její umístění na žebříčku světového poháru ve slalomu bylo 14. místo, nyní po zisku 50. bodů se posunula na devátou příčku. Lena Duerr porazila ve velkém finále Velez Zuzulovou a závod nakonec vyhrála. Tento závod ve znamení rychle a zběsilé se zdál být velkým lákadlem lyžařské fanouškovské základny, neboť zde bylo zastoupení z mnoha zemí. Tento závod se jel v Moskvě již počtvrté, v Mnichově to bylo na Nový rok.

Výsledky:
1. Lena Duerr (GER)
2. Veronika Velez Zuzulova (SVK)
3. Mikaela Shiffrin (USA)
4. Wendy Holdener (SUI) HEAD