Svindal vítězstvím ve sjezdu ve Schladmingu pokořil rekord
February 9th, 2013

Aksel Lund Svindal zajel závod světového poháru ve sjezdu po svém a dosáhl tak ve sjezdu druhého vítězství. Tento HEAD rebel dal ostatním lekci, jak si poradit s těžkou tratí světového poháru. Svindal vyhrál finálový závod světového poháru ve sjezdu i v loňské sezóně a stal se tak pouze druhým lyžařem, kterému se povedlo získat titul ze sjezdu dvakrát, dalšímu lyžaři, kterému se to povedlo, byl Bernhard Russi.

Svindal dodal, že to nebyla bezchybná jízda: „Hodně jsem riskoval a udělal jsem pár chyb,“ vysvětluje po závodě. „Je to skvělý pocit dojet do cíle v nejlepším čase,“ dodal, „Lepší výsledek jsem si ani nemohl přát.“

David Poisson vedl, ale pak nastoupil Svindal a jel lépe již při prvním průběžném měření, tento velký Nor byl lepší. Při každém dalším měření se rozdíl zvětšoval a po projetí cílem byl rozdíl těsně pod vteřinu. A stanovil zbylým lyžařům cíl. Sníh byl velmi tvrdý, ale tento skvělý Nor zde ukázal svoji sílu.

Svindalův otec, který závod sledoval v cíli s ostatními diváky, prohlásil, že již od začátku věděl, že jeho syn dosáhne něčeho výjimečného!

Dominik Paris jel ihned za Svindalem a nedokázal překonat jeho výkon, nakonec skončil na druhé příčce, za ním skončil David Poisson.

Mladý Rakušan Matthias Mayer skončil na třinácté příčce a mohl se umístit i lépe, ale díky chybě ve střední části trati ztratil cenný čas.

Svindal v posledních pěti ročnících světového šampionátu získal pět zlatým medailí a posunul se tak na třetí místo žebříčku největšího počtu zlatých medailí. Překážky jsou od toho, aby se překonávaly a Svindal dodává: „Je důležité neztrácet hlavu a jet chytře,“ řekl. „Je důležité jet pořád rychle a po celé délce trati.“

Výsledky:
ZLATO: Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
Stříbro: Dominik Paris (ITA)
Bronz: David Poisson (FRA)
11. Matthias Mayer (AUT) HEAD
17. Ben Thomsen (CAN) HEAD
21. Guillermo Fayed (FRA) HEAD
24. Stephan Keppler (GER) HEAD
26. Douglas Hedin (SWE) HEAD
28. Alexander Globov (RUS) HEAD