HEAD lyžař Streitberger si zajistil první bednu ve sjezdu v Garmischi
February 23rd, 2013

Georg Streitberger si v Garmisch Partenkirchenu zajistil první bednu ve sjezdu.

Georg Streitberger se poprvé od dob spolupráce s firmou HEAD, umístil na stupně vítězů a to v Garmisch Partenkirchenu ve sjezdu. Streitberger, který startoval jako jeden z posledních třiceti nasazených, nakonec dojel jako druhý za Christofa Innerhofera, ale před Klause Kroella. Aksel Lund Svindal se umístil na pátém místě, ale vzhledem k tomu, že se sezóna blíží ke konci, jeho zrak je upřen na celkové vítězství.

Pro Streitbergera to byl v této sezóně zasloužený výsledek. „Útočil jsem v prostřední části trati a bylo to skutečně obtížné. Neudělal jsem žádné velké chyby a to je skutečně důležité,“ dodal.

Streitberger předvedl skvělý výkon, zúročil své zkušenosti a práci s týmem a nenechal se ovlivnit mlhou, ani posunutým startem.

Pro Streitbergera bylo letošním cílem dosáhnout stupně vítězů: „Dnes jsem zajel dobrou jízdu, první část trati byla perfektní, proto doufám, že se to bude opakovat častěji.“ Během prvního měření byl Streitberger o více jak půl vteřiny před Innerhoferem a na výhru si věřil. Pak ale přišla chyba, která ho stála hodně času a skončil na druhé příčce.

Aksel Lund Svindal nyní cítí, že boj o celkové vítězství bude s těsným výsledkem. Cílem každého lyžaře je vítězství v celkovém hodnocení, nyní zbývá už jen pár závodů a Svindal má zhruba stejné šance jako jeho hlavní rival Marcel Hirscher, proto bude záležet na výsledcích z každého závodu: „Budu se snažit vyhrát každý závod,“ vysvětluje poté, co skončil na páté příčce, „ale byl bych rád, kdyby pátá příčka byla mým nejhorším výsledkem.“

Svindal je nyní zpátky ve vedení v žebříčku ve sjezdu pro tuto sezónu.

Výsledky:
1. Christof Innerhofer (ITA)
2. Georg Streitberger (AUT) HEAD
3. Klaus Kroell (AUT)
5. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
11. Mathias Mayer (AUT) HEAD