HEAD Freeskiing – souhrn únor
February 28th, 2013

HEAD Freeskiing zažil během minulých měsíců několik průlomových výsledků. Naši lyžaři získali v lednu na X-Games dvě medaile, kvalifikovali se na Freeride World Tour, předvedli převratné skoky a zúčastnili se nespočet závodů po celém světě. Během posledního víkendu bylo prakticky nemožné nevidět na jakékoli webové stránce některého z HEAD závodníků a to na top pozicích.

V závodě Red Bull Play Streets, který proběhne v Rakousku, má HEAD rovnou dva zástupce. Závodní svah byl postaven přímo ve městě Bad Gastein v Rakousku. Našimi reprezentanty budou PK Hunder a Jesper Tjader, který se na tomto závodě přidal do mezinárodního freeski Red Bull týmu.

Mikkel Jøraandstad vyhrál v Norsku GSI (Gaute Silseth Invitational), což je událost v Big Air-u v Oppodalu. Setkání GSI je pozvání pouze na Big Air, kde se střetávají závodníci a předvádí 25 m vysoké skoky. Jednotlivé triky mají různé obtížnosti a normální lyžaři na to jen říkají: „Co to proboha je?“ nebo „Nemám slov.“ Úroveň zúčastněných byla skutečně vysoká a Mikkel vyhrál díky otočce dub 14 Safety a otočce dub 12 Mute. Je skvělé vidět Mikkela na vrcholu.

V Aspenu, Coloradu, HEAD dominoval nejen díky Aaronovi Blunckovi, který vyhrál závod Freeskiing Open Halfpipe, ale i díky Jamie Crane-Mauzymu, který se na dvou závodech umístil na stupních vítězů. Ve slopestylu byl stříbrný a na Halfpipe bronzový, Jamie tak dokazuje, že je všestranně talentovaným lyžařem v obou disciplínách. Aaron závodil na rampě před pár týdny i na X-Games a díky hodnocení poroty se pohodlně dostal na žebříčku AFP World Tour v celkovém bodování na pátou příčku. Jamie je v celkovém bodování na třetí příčce, takže gratulujeme jak Jamimu, tak i Aaronovi.

A jsme zpátky do západního Rakouska, máme zde Marlona Holzmana, který vyhrál závod NATURE RIDE v Damuels, Rakousku. Po pěti letech trvání se závod stal jedním z unikátních a jedinečných závodů ve volném terénu a zároveň soutěží Big Mountain. Tato událost zahrnuje skoky ze skal, velké skoky, rovinky, skoky a lyžování v různých terénech a to vše dohromady v jedné jízdě. Již podruhé v řadě vyhrál tento závod HEAD lyžař Marlon Holzmana, který předvedl, že se rozhodně nebojí rotací a „plachtění“ ve vzduchu. Na tento závod je třeba se dívat, jako na vznešené lyžování.

V příštích dnech je třeba upřít zrak na závody světového poháru ve Voss, Norsku a stejně tak v Lenzerheide, Švýcarsku.

Foto: Jesper Tjäder @ Red Bull Playstreets - Foto Credit: Mirja Geh