Hoefl-Riesch – ve sjezdu v Garmischi třetí
March 2nd, 2013

Hoefl-Riesch i nadále čeká na výhru č. 25, ale i tak je třetí.

Přestože se Marii Hoefl-Riesch nepodařilo zvítězit po 25., tato HEAD rebelka se na domácí půdě v Garmisch-Partenkirchenu umístila na skvělé třetí příčce. Hoefl-Riesch tak oživila naděje na zisk křišťálového globu, přestože Tina Maze závod vyhrála a Laurenne Ross byla druhá. Julia Mancuso předvedla skvělou formu a byla šestá.

Hoefl-Riesch zajela horní část trati dobře, ale pak přišla malá chyba při skoku, která jí stála hodně času. „Od začátku do konce jsem jela dobře a přestože jsem třetí, je to pro mně dobrý závod,“ vysvětluje Maria po závodě. „V první technické části trati jsem byla dobrá, nabrala jsem rychlost a na tom jsem stavěla,“ dodala Hoefl-Riesch, také řekla, že konkurence je letos velmi silná a proto je to dobrý výsledek.

Pro Julii Mancuso to byl v této sezóně její nejlepší výsledek ve sjezdu. „Lepším se, některé věci jsem změnila, pro tento závod jsem si vzala nové lyže.“ Pro Mancuso je to první sezóna v HEAD týmu: „Zjišťuji, co je pro mě nejlepší,“ dodává. „Lepším se a posouvám se správným směrem, jsem pro příští sezónu připravena. Rychlá lyže se skládá z tolika částí, že když vyměníte jednu, ovlivní to další,“ vysvětluje Mancuso.

Trať nabízela různorodé části od zledovatělých ploten po boule a díky tomuto výsledku si Mancuso upevňuje její pozici mezi světovou elitu.
Dvě HEAD rebelky Anna Fenninger a Mirena Kueng se dělily o 14 příčku. Pro Kueng to byl ve světovém poháru zatím nejlepší výsledek její kariéry.

Do konce sezóny zbývá jediný závod ve sjezdu, Lindsey Vonn je stále v čele, za ní je Tina Maze. Maria Hoefl-Riesch je na třetí příčce a je ze hry o titul ze sjezdu.

Výsledky:
1. Tina Maze (SLO)
2. Laurenne Ross (USA)
3. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
6. Julia Mancuso (USA) HEAD
14= Anna Fenninger (AUT) HEAD
14= Mirena Kueng (SUI) HEAD
17. Lizz Goergl (AUT) HEAD
27 Marianne Kaufmann-Abderhalden (SUI) HEAD