Svindal se přiblížil glóbu ve sjezdu
March 2nd, 2013

Svindal je blíže možnosti vyhrát křišťálový glóbus ze sjezdu.

Aksel Lund Svindal díky druhému místo v závodu ve sjezdu v norském Kvitfjellu, zvýšil svůj náskok v celkovém bodování. Tento HEAD rebel zajel na trati Olympiabakken nejrychlejší mezičasy, ale před cílem čas ztratil a to mu překazilo první vítězství v Norsku.

Svindal po závodě komentoval závod o zisk glóbu ze sjezdu: „Není to zatím jisté, ale nyní je to blíže. Dnes jsem lyžoval dobře a mám z druhého místa radost. Jsem na stupních vítězů a zítra mám další šanci. Nikdy předtím jsem glóbus ze slalomu nevyhrál a ten jediný mi chybí,“ vysvětluje Svindal po závodě.

Svindal se také vyjádřil k podmínkám během závodu: „V celku to bylo ok, ale v nižší části trati jsem se potýkal s větrem a to mi sebralo vítězství. Jedeš 130 km/h a pak potkáš vítr,“ řekl Svindal. „Je tak těžké zajistit si umístění. Jet závod tohoto formátu a potýkat se s měnicím se větrem není fér.“

Díky silnému větru byla trať zkrácena na méně jak minutu a půl. Kjetil Jansrud byl v loňské sezóně druhý s časem minutu a 45 vteřin.

Georg Streitberger si zajistil, po skvělém druhém místě ze závodu v Garmischi, osmou příčku, což tohoto Rakušana posunulo na osmé místo v celkovém bodování ve sjezdu, žebříček vede Svindal. Matthias Mayer svým umístěním zajistil pro HEAD tři místa mezi prvními 15. lyžaři.

Druhé místo nejen, že zvýšilo vedení Svindala v boji o celkové vítězství ve sjezdu, ale také ho přiblížilo o 80 bodů k Marcelu Hirscherovi, který má nyní o 129 bodů více, než Svindal a ještě nás čeká závod v Super G.

Výsledky:
1. Adrien Theaux (FRA)
2. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
3. Klaus Kroell (AUT)
8. Georg Streitberger (AUT) HEAD
13. Matthias Mayer (AUT) HEAD
29. Ben Thomsen (CAN) HEAD