Fenninger v čele HEAD rebelek na stupních vítězů
March 3rd, 2013

Fenninger vedla tým HEAD rebelek, které obsadily všechny tři příčky na stupních vítězů.

Anna Fenninger nebyla tou, které se Maria Hoefl-Riesch obávala, že by jí mohla připravit o zisk 25. vítězství na světovém poháru a navíc na domácí půdě. Anna Fenninger, která startovala s číslem 22 způsobila Marii zklamání a po závodě se jí i omlouvala. Julia Mancuso, která tuto sezónu stále čeká na svoje první vítězství ve světovém poháru, navíc výhra by jí pomohla v boji o glóbus ze Super G, nejprve vedla, ale nakonec se musela spokojit se třetí příčkou.

Je skoro konec sezóny a HEAD se stal jedinou značkou, které se podařilo obsadit tři první příčky na stupních vítězů. Julia Mancuso přišla do závodu s cílem ztížit situaci v Super G Tině Maze. Rozdíl je 65 bodů a do konce zbývají dva závody, Maze projela cílem o čtvrt vteřiny za Mancuso, rozdíl mohl být i větší, ale otázkou bylo, zda ostatní závodnice dokážou zajet takový čas, aby se umístily mezi ně.

Mancuso má závod v Garmischi ráda, obzvlášť pro rychlé zatáčky a rovné části. Tato trať je podle jejího gusta a v minulosti zde již vyhrála. Dostala se do vedení, ale o to ji připravila Maria Hoefl-Riesch. Hoefl-Riesch stále doufá ve 25. vítězství ve světovém poháru a díky několika příležitostem v minulosti, doufala, že se jí to povede na domácí půdě. Hoefl-Riesch dala do závodu všechno – útočila, byla rychlá, ale pak nastoupila Anna Fenninger a jak si to asi dokážete představit, bylo to na ostří nože.

Fenninger v této sezóně vyhrála obří slalom a vyjádřila se, že by ráda zvítězila i v nějaké rychlostní disciplíně. Toto byl její den. Sice se Marii omluvila za to, že ji připravila o vítězství na domácí půdě, ale toto vítězství pro ní znamená hodně.
Mancuso se přiblížila Maze a do konce zbývá již jen jeden závod, proto doufá, že se jí ostatní udělají „službu“ a po závodě v Lenzerheide to bude ona, kdo si odnese glóbus.

Výsledky:
1. Anna Fenninger (AUT) HEAD
2. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
3. Julia Mancuso (USA) HEAD
17. Lizz Goergl (AUT) HEAD