Fenninger zvítězila v Ofterschwangu
March 9th, 2013

Fenninger v závodě v Ofterschwangu zvítězila.

Anně Fenninger se podařilo v této sezóně zvítězit ve třetím závodě světového poháru. Tato HEAD rebelka, která také zvítězila v závodech v Semmeringu a Garmischi, vedla již po první jízdě a vedení si udržela, Tina Maze skončila druhá a Viktoria Rebensburg byla třetí.

„Sama jsem byla překvapena, jak jsem ve druhé jízdě jela rychle, a to jsem startovala jako poslední,“ řekla. „Podmínky nebyly tak dobré, jako při první jízdě. V posledních pár týdnech jsem se opravdu cítila dobře. Jela jsem instinktivně a bez těžké hlavy a dnes to opět zafungovalo. Z výsledku mám extrémní radost,“ vysvětluje Fenninger po závodě.

Trať byla při prvních jízdách rychlá, ale pak se změnilo počasí a hodně se zatáhlo a trať byla velmi technická. Fenninger si vedla dobře v obou jízdách.
Anne Sophie Barthet předvedla skvělý výkon a umístila se na šesté příčce. Pro ní to bylo nejlepší kariérní umístění, ale bohužel se v této sezóně nedostala mezi prvních pět a dvacet, což by znamenalo kvalifikaci na finále světového poháru na příští víkend.

Julia Mancuso oslavovala své 29. narozeniny a po skvělé první jízdě byla na čtvrté příčce. Během druhé jízdy však udělala pár chyb, které jí stály drahocenný čas a skončila na osmé příčce. „Byl to dobrý start, pro mě správný směr pro obří slalom,“ řekla Mancuso, která si celou sezónu pohrávala se svými lyžemi. „Potřebuji zajet dobře obě jízdy, ale z výsledku mám radost. Pro udržení trati v dobrém stavu, odvedli skvělou práci. V podstatě to byla letos jedna z lepších tratí. Podmínky pro druhou jízdu byly horší a startovat mezi posledními byl obtížný úkol.“

Výsledky:
1. Anna Fenninger (AUT) HEAD
2. Tina Maze (SLO)
3. Viktoria Rebensburg (GER)
6. Anne-Sophie Barthet (FRA) HEAD
8. Julia Mancuso (USA) HEAD
16= Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
21. Kajsa Kling (SWE) HEAD
25. Lizz Goergl AUT) HEAD