Holdener ve slalomu v Ofterschwangu na stupních vítězů
March 10th, 2013

Švýcarka a HEAD rebelka Wendy Holdener si zajistila druhý nejlepší výsledek kariéry a na závodě ve slalomu v Ofterschwangu se umístila na druhé příčce. Tato devatenáctiletá lyžařka byla po první jízdě třetí a těžila z bitvy Maze a Shiffrin, kdy Maze vyšla z bitvy jako vítězka a Shiffrin nakonec poklesla na třetí příčku.

„Moje prozatím nejlepší umístění bylo 9. místo. Byla bych ráda za další umístění v top 10. Po druhé jízdě jsem byla tak nervózní. Nechala jsem lyže jet a kopírovala jsem svah. Nemůžu najít slova, abych popsala, jak se nyní cítím,“ vysvětluje Holdener. Tato vycházející hvězda se na City Event v Moskvě umístila na čtvrté příčce.

Holdener byla po první jízdě skoro vteřinu za vedoucí lyžařkou. Do druhé jízdy se skutečně opřela a přineslo to své ovoce. Zatímco Maze předvedla opět skvělou jízdu a ujala se vedení a pravdou je, že díky tomu, že Shiffrin obsadila třetí příčku, mohla se Holdener radovat z druhého místa.

Holdener dokončila závod v Ofterschwangu vůbec poprvé a také si, na Europa Cup minulý víkend, zajistila v obřím slalomu poprvé místo na stupních vítězů.
Carmen Thalmann a Anna Swenn-Larsson předvedly solidní výsledky a umístily se v top 20, tím si zajistily cestu do Lenzerheide pro finále světového poháru. Holdener jede na finále jako sedmá nejlepší závodnice, hned za ní je Maria Hoefl-Riesch.

Výsledky
1. Tina Maze (SLO)
2. Wendy Holdener (SUI) HEAD
3. Mikaela Shiffrin (USA)
14. Carmen Thalman (AUT) HEAD
15. Anna Goodman (CAN) HEAD
16. Anna Swenn- Larsson (SWE) HEAD