Glóby ze sjezdu získali Svindal a Vonn
March 13th, 2013

Svindal a Vonn kralují na světovém šampionátu.

Pro HEAD rebely to byl den smíšených pocitů. Poslední závody sjezdu byly kvůli husté mlze ve spodní části trati zrušeny, což znamenalo že ani Aksel Lund Svindal ani Lindsey Vonn nemohou být o glóby ze sjezdu připraveni.

Aksel Lund Svindal zrušení závodu ve sjezdu komentoval takto: „Jsou to smíšené emoce. Zatímco je hezké vyhrát glóbus ze sjezdu, na druhou stranu potřebuji body do celkového hodnocení,“ vysvětluje. „Zatím jsem glóbus ze sjezdu ještě nikdy nevyhrál, takže je to hezké,“ dodal. Ted Ligety zrušení závodu kvůli mlze komentoval takto: „To byla ta nejhustší mlha, jakou jsem kdy viděl.“ I mnoho dalších lyžařů se shodlo, že zrušení závodu bylo správné rozhodnutí.

Svindal prohlásil, že zisk glóbu ze sjezdu, byl jeden z jeho cílů pro tuto sezónu. Svindal již získal titul ze Super G a tak doufá, že se počasí umoudří a získá další drahocenné body pro titul z celkového vítězství.

Zatímco Svindal oslavoval první titul ze sjezdu, pro Lindsey Vonn to byl ze sjezdu její šestý v řadě a sedmnáctý křišťálový glóbus kariéry. Díky tomuto výsledku se stala nejúspěšnější ženskou lyžařkou v historii co se počtu získaných glóbů týče. Když vezmeme v úvahu, že nelyžuje od zranění v Super G na světovém šampionátu v únoru, je to skutečně skvělý výsledek. Vonn si vítězství nad Tinou Maze zajistila třemi vítězstvími v Lake Louise (dvě) a Cortině d´Ampezzo, i přestože se neúčastnila závodů v Meribel a Garmischi.

Pro tentokrát jí však uteče glóbus pro lyžařku s největším počtem bodů za sezónu.
Díky umístění jak mužů tak žen, se HEAD stal na světovém poháru ve sjezdu nejúspěšnější značkou.

Celkové umístění:
Sjezd muži
1. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
2. Klaus Kroell (AUT)
3. Dominik Paris (ITA)
8. Georg Streitberger (AUT) HEAD
10= Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
12. Johan Clarey (FRA) HEAD
25. Mathias Mayer (AUT) HEAD

Sjezd ženy
1. Lindsey Vonn (USA) HEAD
2. Tina Maze (SLO)
3. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
8. Anna Fenninger (AUT) HEAD
9. Julia Mancuso (USA) HEAD
21. Marianne Kaufman-Abderhalden (SUI) HEAD
24. Lizz Goergl (AUT) HEAD