Počasí Svindala nepotěšilo, ale i tak glóbus získal
March 14th, 2013

Zatímco již měl glóbus ze Super G jistý, HEAD rebel Aksel Lund Svindal si musel myslet, že bohové počasí se v Lenzerheide proti němu spikli. Svindal se snaží nasbírat body do celkového hodnocení hlavně v rychlostních disciplínách – sjezd a Super G – jsou to jeho hlavní cíle, kde může nasbírat cenné body, oba závody byly z důvodu špatného počasí zrušeny.

Poslední závod Super G byl ve znamení husté mlhy a nakonec byl zrušen. Poté co Klaus Kroell upadl a musel být převezen helikoptérou, zhoršující se podmínky nedaly FIS jinou možnost, než závod zrušit. Gauthier de Tessieres projel cílem a měl nejrychlejší čas. Ale i tak získal na světovém šampionátu v Super G stříbrnou medaili.

Glóbus ze Super G získal Aksel Lund Svindal. Svindal vyhrál čtyři z pěti závodů, které byly dokončeny a v tom pátém byl druhý. Skoro stoprocentní dominace tohoto HEAD rebela. Nejhorším výsledkem ve všech sezónách ve světovém poháru v Super G byl bronz.

Závody žen byly také zrušeny, Julia Mancuso se umístila na druhou příčku a vede skupinu 5. HEAD rebelek v top pětce.

Dominace značky HEAD v rychlostních disciplínách pokračuje i v letošní sezóně, HEAD lyžaři získaly nejvíce bodů v Super G, ať už mezi muži či ženami. HEAD je značka č. 1!

Celkové umístění Super G
Muži:
1. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
2. Matteo Marsaglio (ITA)
3. Matthias Mayer (AUT) HEAD
7. Ted Ligety (USA) HEAD
8. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
10. Georg Streitberger (AUT) HEAD
12. Johan Clarey (FRA) HEAD
21. Gauthier de Tessieres (FRA) HEAD

Ženy:
1. Tina Maze (SLO)
2. Julia Mancuso (USA) HEAD
3. Anna Fenninger (AUT) HEAD
4. Lindsey Vonn (USA) HEAD
5. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
14. Lizz Goergl (AUT) HEAD