Ligety opět zazářil v Super G, je to již po šesté
March 16th, 2013

V této sezóně se jelo osm závodů Super G, ale šest z nich mělo stejného vítěze: Ted Ligety. Tento HEAD rebel získal v Lenzerheide svoji šestou výhru, v disciplíně, ve které letos dominoval již od začátku a získal glóbus již počtvrté, také k tomu přidal třikrát zlato ve Schladmingu (obří slalom, Super G a superkombinace). Ligetyho na stupních vítězů doprovodili Marcel Hirscher a Alexis Pinturault, kteří byli druhý a třetí v žebříčku pro tuto sezónu.

„Je to tak komický, byl to skutečně neuvěřitelný rok,“ vysvětluje Ligety, „Nikdy bych to neočekával navíc tak, jak se to uskutečnilo letos a nemyslím, že se mi to ještě vůbec někdy povede. Opravdu neuvěřitelná sezóna, kterou jsem navíc ukončil vítězstvím – větší radost už snad nejde mít,“ dodal.

Ligety vedl již po první jízdě, přestože mu byl Hirscher v patách a pohyboval se mezi druhým a čtvrtým místem, Ligety ve druhé jízdě odpověděl nejrychlejším časem.

„Není těžké vybrat mezi glóbem a mými třemi zlatými medailemi, jsou tak krásné a pro mě znamenají neskutečně mnoho,“ řekl Ligety. „Ale glóbus je tak skvělý, neboť pro jeho zisk musíte být dobrý po celou sezónu světového šampionátu, musíte mít i štěstí. Je to krásné, když si uvědomím jakou sezónu mám za sebou,“ říká Ligety.
Po závodu Ligety prohlásil, že pokud bude chtít zopakovat tento skvělý výkon, bude muset tvrdě trénovat!

Zatímco Ligety vede žebříček, pro Aksel Lund Svindala se naděje na vítězství v celkovém hodnocení rozplynuly a to po pádu v první jízdě, v této sezóně tak v obřím slalomu zaujal páté místo. Díky tomuto výsledku si Ligety zajistil v celkovém hodnocení třetí příčku.

Šest výher a dvě druhá místa, obří slalom patří jednomu člověku: Pan Ted Ligety. HEAD se také stal nejúspěšnější značkou v obřím slalomu mezi muži.

Výsledky:
1. Ted Ligety (USA) HEAD – Světový šampión
2. Marcel Hirscher (AUT)
3. Alexis Pinturault (FRA)
18. Marcel Mathis (AUT) HEAD
19. Mathieu Faivre (FRA) HEAD