Zlata, Glóby, Vítězství!
March 18th, 2013

Skvělá sezóna pro HEAD rebely: Zlata, Glóby, Vítězství!

Díky Aksel Lund Svindalovi a Tedu Ligetym, firma HEAD vyhrála glóby ze Sjezdu, Super G a obřího slalomu a mezi ženami Lindsey Vonn získala glóbus ze sjezdu, přestože chyběla na třech závodech! Když k tomu přidáme skvělých 10 medailí ze světového šampionátu ve Schladmingu, ze kterých bylo 5 zlatých, HEAD zakončil tuto sezónu ve světovém alpském lyžování jako nejúspěšnější lyžařská značka pro sezónu 2012 – 2013.

Poté co Aksel Lund Svindal se na světovém šampionátu ve Schladmingu umístil na třetí příčku, HEAD přitom obsadil všechny tři první pozice, prohlásil, že: „to byl můj nejhorší výsledek sezóny v Super G.“ V pěti závodech Super G světového poháru čtyřikrát vyhrál a jednou byl druhý. Kdyby závod v Lenzerheide nebyl zrušen, mohl rekord ještě umocnit. Počasí hrálo velkou roli a to i v závodě ve sjezdu, což překazilo Svindalovi získat další cenné body v celkovém bodování. Svindal poprvé v kariéře získal ze sjezdu glóbus.

Pokud Svindal exceloval v Super G, tak Ted Ligety dominoval v obřím slalomu. Čísla mluví za vše: osm závodů, šest vítězství a dvě třetí místa. Již od prvního závodu v Soeldenu, kdy zajel s rozdílem 2,75 vteřiny, bylo jasné, kdo povede tuto disciplínu. Pro Teda není lyžování sportem: je jeho životním stylem, vášní, posedlostí a smyslem. Ted má nyní na kontě v obřím slalomu sedmnáct vítězství a na žebříčku v celkovém počtu výher je na třetím místě, před ním jsou pouze Ingemar Stenmark a Michael von Gruenigen. Na kontě má i čtyři křišťálové glóby a tři zlaté medaile: ze Super G, superkombinace a obřího slalomu.

Francouz Gauthier de Tessieres letos získal stříbrnou medaili a dvakrát se umístil v top 10. Proto doufáme, že v příští sezóně svůj výsledek minimálně zopakuje.
Lindsey Vonn vyhrála již pošesté křišťálový glóbus ze sjezdu a sedmnáctý v kariéře, přestože tuto sezónu chyběla na 19. ze 38. závodů. Lindsey tak ve zkrácené sezóně vyhrála šest závodů: třikrát sjezd, dvakrát Super G a jednou obří slalom v Mariboru.

Maria Hoefl-Riesch získala ve světovém poháru ze superkombinace zlatou medaili a bronz ze sjezdu. Maria díky jednomu vítězství (Levi – slalom), dvou druhým místům a pěti třetím místům, se v celkovém bodování umístila na druhé příčce a byla třetí ve sjezdu.

Anna Fenninger i nadále zlepšovala svoji reputaci díky vítězství ve Semmeringu a pak také zvítězila v Garmischi a Ofterschwangu. Fenninger na světovém šampionátu získala z obřího slalomu bronz.

Další HEAD rebelkou byla Švýcarka Wendy Holdener, která se ve světovém poháru umístila na 14. příčku, což je její prozatímní nejlepší výsledek. V Semmeringu ve slalomu byla devátá, dostala se do malého finále v Moskvě a ve slalomu v Ofterschwangu byla druhá.

Julia Mancuso získala na světovém šampionátu pro HEAD zahajovací medaili a to bronz ze Super G, její pátou v kariéře. Julia si dělala zálusk i na glóbus, ale počasí sehrálo svoji roli… Mancuso stála na stupních vítězů čtyřikrát ze šesti závodů Super G a nikdy nebyla horší, jak šestá, proto byla stále ve hře až do finálového dne.

Georg Streitberger se přidal v této sezóně do týmu HEAD rebelů a po rozvážném startu ukončil sezónu umístěními na bedně jak ve sjezdu tak i Super G. V Garmischi se Streitbergerovi, který startoval s číslem 30, málem podařilo zvítězit.
Mathias Mayer byl v Super G v Kitzbuehelu na stupních vítězů, výsledek, který mu zajistil vstup na světový šampionát.

Marianne Kaufman-Abderhalden se umístila na stupních vítězů teprve podruhé v kariéře a to v Lake Louise a sezónu ukončila předčasně kvůli zranění. Johan Clarey, který vyhrál v Kitzbuehelu těsným výsledkem a Kjetil Jansrud, který se při Super G ve Schladmingu zranil (v Beaver Creak ve sjezdu byl na stupních vítězů), doplatili na předčasné ukončení sezóny. Oni i Beat Beuz s Bode Millerem by měli být zpátky pro olympijskou sezónu 2013 – 2014.

HEAD závodníci dokázali ve sjezdu, Super G a obřím slalomu, že jezdí na lyžích nejlepší značky. Další mladou nadějí je Manuel Keller, který získal ve světovém poháru juniorský titul.

Tento skvělý úspěch HEAD závodníků na světovém poháru je také zásluhou zázemí a vývojovému týmu. Rainer Salzgeber, závodní manager HEAD děkoval nejen závodníkům, ale celému týmu, všem, kteří se podíleli na vývoji lyží, servisu a všem kteří přispěli k tomu, že HEAD je nejúspěšnější značkou na svazích.

To byla sezóna 2012 – 2013. Sezóna, která pro HEAD na světovém šampionátu znamenala přínos 5 zlatých medailí (více, než kterákoli jiná značka), 4 křišťálové glóby a dvacet jedna vítězství HEAD rebelů.