Dvojité vítězství pro Hoefl-Riesch v Lake Louise
December 7th, 2013

Maria Hoefl-Riesch předvedla další fantastickou jízdu a zvítězila v Lake Louise v obou závodech sjezdu. Tato HEAD rebelka se do toho opřela a těžila z toho, že den předtím na této trati vyhrála. Nebylo to tak čisté, jako den předtím, ale její jízda a technika, hlavně během klíčových části jako Fallaway a v nižších částech trati, byla lepší, než u kterékoli jiné závodnice a zajela čas, který nikdo další nepřekonal. Tina Weirather rozjela svoji hru po včerejší diskvalifikaci a nakonec se umístila na druhé příčce, Anna Fenninger skončila na třetím místě a Annemarie Kaufmann-Abderholden se přidala na čtvrté příčce a pro HEAD to tak byly tři závodnice na prvních čtyřech místech!

Po závodě Hoefl-Riesch vysvětluje: „Trať byla rychlejší, než včera, ale nejela jsem tak čistě. Ztratila jsem nějaký čas ve střední části trati, ale i tak byl můj výkon dostatečný k tomu, abych dnes zvítězila a jsem skutečně velmi spokojená.“
„Nejsem tak silná v Super G, jako ve sjezdu. Tato dvě vítězství mi určitě dodají sebevědomí, hlavně do zítřejšího závodu Super G. Věřím, že moji trenéři zvolí tu nejlepší trasu a že se to během závodu osvědčí,“ řekla na závěr.

Kaufmann-Abderhalden startovala s číslem 30 a Fenninger se podařilo jí odsunout ze stupňů vítězů, pro Annu to byla letos první bedna ze sjezdu a třetí v kariéře. Fenninger se nyní těší na závod Super G.

Marianne Kaufmann-Abderhalden se těšila na další stupně vítězů, ale po závodě přiznala, že udělala malou chybu ve střední části a to jí stálo drahocenný čas. Ve spodní části trati, předvedla Kaufmann-Abderhalden své neuvěřitelné schopnosti a podařilo se jí vzít si zpět drahocenný čas, ale i tak jí stupně vítězů utekly i tento druhý den.

Lindsey Vonn jela první den ne moc dobře a proto se těšila na druhý den, v mezičasech to vypadalo dobře, byla nejrychlejší a pak čtvrtá nejrychlejší. Vonn nakonec obsadila 11. příčku ihned za Lizz Goergl, která byla desátá. Kajsa Kling předvedla další brilantní výkon a přestože startovala později, nakonec obsadila osmou příčku.

Pro Marii Hoefl-Riesch to bylo 26. vítězství kariéry, 10. ve sjezdu a páté v Lake Louise, Maria tak vede, jak celkové bodování, tak i žebříček ve sjezdu, Anna Fenninger se v celkovém bodování posunula na třetí příčku.

Výsledky:
1. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
2. Tina Weirather (LIE)
3. Anna Fenninger (AUT) HEAD
4. Marianne Kaufmann-Abderhalden (SUI) HEAD
8. Kajsa Kling (SWE) HEAD
10. Lizz Goergl (AUT) HEAD
11. Lindsey Vonn (USA) HEAD
21. Julia Mancuso (USA) HEAD
24. Ramona Siebenhofer (AUT) HEAD