Ligety a Miller hlavními hrdiny v Beaver Creek
December 8th, 2013

Ted Ligety předvedl mistrovskou jízdu a podruhé v této sezóně vyhrál mužský obří slalom, tentokrát v Beaver Creek. Bode Miller předvedl neuvěřitelnou formu a umístil se na druhé příčce, přitom startoval jako 31., je to pro něj poprvé na stupních vítězů v obřím slalomu od března 2007, celkově 76. bedna. Marcel Hirscher mohl pouze nad výkony těchto dvou HEAD rebelů pokrčit rameny, neboť soupeře naprosto rozdrtili. Mathieu Faivre zajel kariérní neúspěšnější jízdu a umístil se na čtvrté příčce.

Toto Ligetyho vítězství, zajel v obou jízdách nejrychlejší časy, znamená, že zvítězil ve všech posledních čtyřech závodech obřího slalomu ve Světovém poháru, stal se tak prvním lyžařem, kterému se to povedlo za posledních dvaadvacet let! Ligety závod hodnotil takto: „Cítil jsem, že jsem po celé trati lyžoval dobře a měl jsem na paměti, že jsou podmínky obtížné, docela to házelo. Všechny oblouky jsem zajel tak jak jsem si přál. Byl jsem trochu překvapen časovým náskokem, obzvlášť se současnými sněhovými podmínkami, kdy se necítím úplně pohodlně.“

Miller měl neuvěřitelnou formu a ostatní mohli jenom sledovat, jak se do trati zahryzl, v jednu chvíli to vypadalo, že podlehl tlaku, ale v okamžiku, když projel cílem bylo jasné, jak dobře zajel a časový rozdíl ještě zvětšil! „Nikdy jsem neměl problém se soustředěním a se sebevědomím, ale tentokrát mi pomohla i moje fyzička. Mohl jsem jet naplno od začátku do konce závodu a nemusel jsem se o nic strachovat,“ vysvětluje Miller.

Mathieu Faivre si zlepšil umístění a z osmé příčky po první jízdě, se zlepšil a po druhé jízdě byl čtvrtý, což je jeho nejlepší kariérní umístění.

Pro Ligetyho to bylo po devatenácté, kdy stál na stupních vítězů v závodě Světového poháru v obřím slalomu a v žebříčku největšího počtu vítězství je na třetím místě. Ligety vede bodování obřího slalomu, Miller je čtvrtý, Faivre pátý a Svindal šestý.
Svindal a Ligety jsou nyní v celkovém bodování na prvním a druhém místě.
HEAD rebelové se nyní vrací do Evropy, kde budou příští víkend závodit ve Val d’Isere.

Výsledky:
1. Ted Ligety (USA) HEAD
2. Bode Miller (USA) HEAD
3. Marcel Hirscher (AUT)
4. Mathieu Faivre (FRA) HEAD
11. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
13. Cyprien Richard (FRA) HEAD
17. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD